Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Posibil Virus Nedetectat De Bitdefender Ts 2010

Optiuni

Salut. De cateva luni folosesc Bitdefender TS 2010 si in cursul zilei de ieri am intampinat o problema cu, calculatorul. Pana ieri nu am avut nici o problema, dar dintr-o data pc-ul a inceput sa mearga greoi, mai precis, in timp ce eram pe net ( foloseam firefox 3.68, azi folosesc firefox 4) s-a blocat pur si simplu. La prima vedere am zis ca e din cauza firefox, dar dupa restart am constat ca se intampla acelasi lucru fara sa intru pe net, ba mai mult sunetul a inceput sa mearga intrerupt, adica in timp ce rulam winamp melodia se tot intrerupea la intervale de 5-8 secunde. Responsabil pt ce se intampla m-am gandit ca e vorba de un virus, drept urmare dupa ce curatat registrii si calculatorul am scanat cu bitdefender si nu a gasit nimic in afara de 1 fisier cookie. Dupa mai multe restarturi nu ma mai intelegeam cu calcu' si am instalat din nou sistemul de operare. Mentionez ca folosesc windows xp sp3 ca si inainte. Pana sa se intample toata treaba asta am facut niste teste la calc, mai precis la hard, memorie RAM si totul a fost ok si de aici pot sa zic ca as elimina problemele hardware. Configuratia pc-ului :


procesor Pentium® 4 3.00GHz 3.01 GHz, 1.00 GB of RAM (exact cum imi arata in system properties). placa video nvidia gforce fx 5500 128 biti cu 256 mb, tv tuner tv 2000 xp global, sursa thermaltake de 430 W, placa de baza gigabyte 865PE/ICH5/ATX/P4 Socket 478 / AGP 8X / 4 DDR 400 Dual-CH / 8-CH Audio / 2 SATA / Gbe / 8 USB2.0


Acum cu sistemul windows instalat din nou merge bine. Intrebarea mea este daca e posibil sa fie vorba de un virus de care bitdefender sa nu stie sau pur si simplu calcu' meu ar avea probeleme de alta natura ce nu tin de bitdefender?!

Comentarii

  • Salut catax4u,


    Din pacate un raspuns precis nu poate fi dat atata timp cat sistemul a fost formatat.


    Daca suspectezi pe viitor prezenta unei infectii te rog sa postezi si putem investiga mai departe.