Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Virusul Gen:variant. Kazy

Optiuni

Salut. Recent am trecut la varianta BD Total Security 2011 dupa ce am avut varianta 2010. Dupa cum am mai postat , am avut probleme cu interfata variantei 2010 si in urma sfaturilor acordate am trecut la varianta 2011, care a detectat virusul "Gen:Variant. Kazy", provenienta lui fiind probabil de la un presupus generator de chei pentru team viewer 6 luat de pe net (m-a cam mancat undeva..).Pana sa detecteze acest virus BTS 2011, mi s-a intamplat sa inghete calculatorul cu varianta de BTS actuala, adica s-a oprit brusc orice rula pe calc (winamp, firefox etc), singura solutie fiind restart-ul. Intrebarea mea ar fi, este posibil ca virusul sa fie motivul pentru care s-a blocat total calculatorul? Acum o sa incerc o scanare profunda...

Comentarii

  • Da,virusul este de vina pentru crashul de sistem.


    Ce facea mai exact era sa tina procesorul ocupat pana cand sistemul facea freeze.


    O scanare profunda este foarte recomandata in cazul acesta.

  • catax4u
    Optiuni
    Da,virusul este de vina pentru crashul de sistem.


    Ce facea mai exact era sa tina procesorul ocupat pana cand sistemul facea freeze.


    O scanare profunda este foarte recomandata in cazul acesta.


    Da, virusul era de vina, mersi pt raspuns.

  • Math_Matei
    Optiuni

    mă bucur că mi-ai urmat sfatul de a trece la versiunea 2011!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM