Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Cu Recuperarea Din Carantina

Optiuni

Datele problemei:


Bitdefender Total Security 2008 trial instalat pe partitia c:


In urma scanarii pe partitia d:\ mi-a gasit vreo 8000 de fisiere .htm infectate cu Generic.Virtob.1.xxxx, pe care le-a mutat in carantina pe partitia c:\. Partea proasta e ca functia "restore" nu functioneaza, si am mare nevoie de informatia din cateva fisiere .htm.


Inteleg ca e posibil sa fie bushit Bitdefenderul (imi apare periodic un mesaj de eroare "vsserv.exe - the exception unknown occured..."). Am incercat sa il repar, dar optiunea repair nu functioneaza.


In directorul de carantina, fisierele cu extensiile .bdq si .xml sint criptate.


1. Exista vreun utilitar care sa imi refaca fisierul .htm asa cum era inainte sa fie mutat in carantina ? sau pot recupera manual informatiile in vreun fel ?


2. Daca dezinstalez Bitdefender si il instalez din nou, cel nou va putea sa imi recupereze informatiile din directorul C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BitDefender\Desktop\Quarantine\ ? (Directorul respectiv l-am salvat pentru orice eventualitate).


Multumesc pentru orice idee de rezolvare !