Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat]antipishing Nu Apare In Firefox 4

Optiuni

Astazi am instalat Firefox 4 si nu imi apare nicaieri modulul de antipishing. Este activat din interfata Bitdefender. De ce oare ?


Bitdefender Internet Security 2011 32 bit pe Windows 7 Professional 32 bit.

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Din ce kit ai instalat BitDefender 2011 ?


    Problema a fost rezolvata inca din martie :)


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=25320

  • mitza97
    mitza97
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Bitdefender este instalat de mai demult, este kitul care a aparut prima data, actualizat la zii, versiunea 14.0.28.351


    Firefox 4 am instalat astazi. Problema nu e ca e incompatibil antipishingul, pur si simplu nu apare nici in lista de extensii, nici in module.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Inchide Firefox 4.0.1. Click dreapta pe iconita BitDefender din system tray(de langa ceas) si alege Update/Actualizare.


    Dupa ce termina, restart.


    Apoi verifica in lista de extensii Firefox daca este activ modulul.

  • mitza97
    mitza97
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Nu prea ne intelegem. Bitdefender ESTE ACTUALIZAT la zii. Calculatorul a fost restartat dupa instalare Firefox 4.0.1


    Modulul antipishing NU APARE in lista de module. Postez un print-screen ca sa intelegeti situatia.


    capturezt.png

  • mitza97
    Optiuni

    Si nu apare nici in lista de extensii. Cum se poate adauga modulul de antipishing in Firefox 4.0.1 ?

  • mitza97
    Optiuni

    Am rezolvat-o. Prin dezinstalare Bitdefender si reinstalare. Se poate inchide topicul.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    O intrebare: Firefox 4 l-ai instalat prin update sau din kit ? :)

  • mitza97
    Optiuni

    L-am instalat din kit. Inainte aveam Chrome.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Da. Acum am vazut: tu ai postat un screenshot cu plug-in-urile din Firefox, nu cu extensiile.


    Toolbar-ul AntiPhishing se afla in lista de extensii si tie iti aparea ca inactiv si de aceea nu se afisa in browser.

  • mitza97
    Optiuni
    Si nu apare nici in lista de extensii. Cum se poate adauga modulul de antipishing in Firefox 4.0.1 ?


    Am zis aici ca nu aparea nici in lista de extensii, nu am mai apucat sa fac un print-screen ca sa vedeti. :rolleyes:


    Oricum, problema e rezolvata, puteti inchide topicul.


    O zii buna !

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Rezolvat.