Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender 2011 Blocheaza Www.flintab.ro

Optiuni

Buna ziua! Numele meu este Daniel Nitoi, sunt din Ploiesti si lucrez la firma SC. FLINTAB. SRL.


De o saptamana am avut probleme cu antivirusul Bitdefender internet security 2011 care in mod inexplicabil blocheaza accesul la website-ul firmei (www.flintab.ro).


Am sunat de vreo 8 ori la suport tehnic si le-am spus oamenilor despre ce este vorba insa de fiecare data "rezolvau" problema si la maxim o zi dupa aceasta isi facea aparitia din nou. Am scanat codul sursa cu acelasi produs antivirus de mai multe ori, am verificat toate paginile, si nu am gasit absolut nimic infectat cu vreun virus. Nu inteleg de ce se intampla asta. As vrea un sfat, daca cineva s-a lovit de problema sa imi spuna cum a rezolvat-o pentru ca este destul de grav.


Ca detalii despre continutul paginilor: toate sunt html, texte si imagini si folosesc url rewriting.


Mesajul de eroare :


BitDefender 2011


Această pagină web a fost blocată de Protecția în timp real a modulului Antivirus al BitDefender.


Pagină web blocată de BitDefender conținea obiecte care erau fie infectate, fie suspectate de a fi infectate cu un virus. Sistemul dvs NU a fost infectat.

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Buna ziua.


    Am verificat acum site-ul pe Internet Explorer 9 si Firefox 5 si nu este blocat in acest moment.

  • Math_Matei
    Optiuni

    STOP! BitDefender blocked this web page


    The page you are trying to access contains malware.


    Details:


    Web Page: http://www.flintab.ro/


    Access from your browser has been blocked. Waiting for your decision.


    Take me back to safety


    Acelasi mesaj pe ambele browsere IE9 si Firefox 5


    Confirm asadar nelinistea domnului Daniel Nitoi

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • mitza97
    mitza97
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Daca se scrie in adress bar doar flintab.ro, pagina nu este blocata nici in IE9, nici in Firefox 5.


    Daca se scrie www.flintab.ro, pagina este blocata in ambele browsere. Interesant. :wacko:

  • Math_Matei
    Optiuni

    E doar o amagire mitza 97, pe orice ai da click din pagina deschisa, BitDefenderul blocheaza iarasi... Ceva e putred, nu in Danemarca, ci in pagina asta! :D

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • mitza97
    Optiuni

    Intradevar, nu am dat click pe nimic din pagina. Asa este, ai dreptate. Este ceva ce nu ii convine BitDefender-ului pe acolo. :blink:

  • Intradevar, nu am dat click pe nimic din pagina. Asa este, ai dreptate. Este ceva ce nu ii convine BitDefender-ului pe acolo. :blink:


    Ce credeti ca ar putea fi??? nu reusesc sa obtin nici o informatie de la Bitdefender! Am dat peste 9 telefoane la suport tehnic si am cerut sa vorbesc cu cineva de la dep. Malware insa degeaba! Ce sfaturi imi recomandati??

  • Math_Matei
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Daniel, e cert ca pagina aceea are ceva ... eu folosesc BitDefender Beta si mi-a detectat-o, modulul AVC fiind diferit de versiunile anterioare. Astazi o sa atentionez si eu pe cineva de la suportul tehnic despre problema ta.


    Sper sa se remedieze curand..

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Nu are nicio treaba cu AVC Gini.


    Pagina a fost retrimisa la analiza.

  • Math_Matei
    Optiuni

    Problema , din cate observ eu, a fost remediata! ma bucur ca astfel ai scapat de problemele inevitabile ce-ar fi urmat din partea sefilor tai...


    Succes si nu ezita sa ceri sprijinul ori de cate ori ai nevoie!


    Suportul tehnic al BitDefenderului este intotdeauna la inaltime!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Din Cate am observat s-a rezolvat. Mi-as fi dorit totusi sa primesc un raspuns la intrebarea: care a fost cauza?? pentru a nu se repeta.


    Am gasit cateva fisiere javascript care nu erau folosite si le-am eliminat din peisaj. Sper de acolo sa fi fost problema si sa nu ma mai lovesc de ea.


    Multumesc frumos pentru sprijinul acordat.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Problema a fost rezolvata. Detectia era generata de acele fisiere externe apelate. Va rugam actualizati BitDefender 2011.


    http://www.bitdefender.ro/site/KnowledgeBa...ender-2011.html


    Multumim pentru raportare.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!