Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat]reinnoire Licenta

Optiuni

In curand o sa imi expire licenta actuala de la BDIS 2011. Am incercat sa cumpar alta pe site-ul bitdefender, 1pc/1an, plata ramburs, dar sunt transferat la magazinul online al emag.ro (daca nu ma insel), si acolo vad ca nu mai sunt in stoc licente de reinnoire bdis2011 1pc/1an... nu chiar asta ar fi problema, probabil o sa cumpar una 3pc/1an, tot renewal; intrebarea mea este: pot folosi aceasta licenta de reinnoire pentru BDIS 2012 ? Eu initial am cumparat CD-ul BDIS2010 si am folosit acea licenta pentru 2011, pe care l-am luat online.

Comentarii

  • George R.
    editat iunie 2011
    Optiuni

    Salut Johny Bmb,


    Pachetele de reinoire din comert sunt oferite numai in formula 1an / 3calculatore. Pentru alte configuratii se poate opta pentru plata online sau putem fi contactati pentru o oferta personalizata. In cazul de fata, dupa cum ai observat, daca se alege plata in sistem ramburs, tranzactia este intermediata de eMAG.


    Dupa completarea formularului online cu licenta anterioara si preserialul de reinoire primit la achizitie, o sa primesti in casuta postala o serie de licenta valabila pentru BitDefender Internet Security 2011 si versiunile ulterioare. Instalrea noii versiuni se poate face atata timp cat licenta este valabila.


    Te rog sa postezi daca mai ai si alte intrebari. :)

  • Salut Johny Bmb,


    Pachetele de reinoire din comert sunt oferite numai in formula 1an / 3calculatore. Pentru alte configuratii se poate opta pentru plata online sau putem fi contactati pentru o oferta personalizata. In cazul de fata, dupa cum ai observat, daca se alege plata in sistem ramburs, tranzactia este intermediata de eMAG.


    Dupa completarea formularului online cu licenta anterioara si preserialul de reinoire primit la achizitie, o sa primesti in casuta postala o serie de licenta valabila pentru BitDefender Internet Security 2011 si versiunile ulterioare. Instalrea noii versiuni se poate face atata timp cat licenta este valabila.


    Te rog sa postezi daca mai ai si alte intrebari. :)


    Salut!


    Trebuie sa te contrazic... tocmai am primit coletul cu noua licenta renewal, 1PC/1an, 59.99ron, de la emag.ro (acum aveau pe stoc). Totusi, un mic motiv de nemultumire: pe cutia cd-ului "bdis2011 - prelungire licenta" pe care am primit-o este aplicat un sticker " BONUS +3 LUNI LICENTA ", iar pe certificatul de licenta din interior, este scris " Aceasta licenta este valabila 455 days "; totusi dupa introducerea noii serii de licenta primite de la bitdefender prin email, noua perioada de valabilitate a licentei este 406 zile (vechea licenta mai avea 42 de zile pana la expirare), deci cele 3 luni de licenta bonus nu prea sunt...

  • Salut Johny Bmb,


    Te rog sa imi trimiti via P.M. seria de inregistrare.


    Mersi,


    George

  • Cazul a fost rezolvat si acest topic poate fi inchis. :)

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!