Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Win32.worm.vb.tb

Optiuni

Salutare,


M-am trezit cu acest virus dupa ce am introdus in Card Reader un card al unui prieten. Pe scurt ce a facut... a creat in radacina fiecarei partitii cate 2 fisiere (tel.xls.exe si autorun.inf). De fiecare data cand incercam sa intru pe o partitie cu dublu click, antivirusul imi bloca accesul. La scanarea cu click dreapta pe fiecare partitie imi spunea ca nu gaseste nimic. La Deep Scan, a sters fisierul executabil de pe unele partitii (nu de pe toate) si a ramas fisierul autorun.inf (in acest caz, cand incercam accesarea partitiei imi aparea fereastra Open With...). Dupa ce am dat disable la antivirus am reusit sa sterg toate fisierele suspecte cu un File Manager, deoarece fisierele respective erau bifate ca si fisiere de sistem si nu erau accesibile din Windows Explorer (in continuare nu ma lasa sa bifez optiunea Show hidden files and folders). Inrecr sa urc cele 2 fisiere infectate (sunt arhivate) dar nu imi da voie (Upload failed. Please ask the administrator to ensure the uploads directory is available)

Comentarii