Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bis 2012

Optiuni
cattu
editat septembrie 2011 în Produse bitdefender 2012

As dori sa mai cumpar de pe emag inca un produs - BitDefender Antivirus Internet Security 2012, 2 ani, 3 calculatoare - licenta de reinnoire .


Nelamurirea mea este daca pot instala acest produs pe alte 3(trei) calculatoare din 3 locatii diferite sau acestea trebuie sa fie in acelasi LAN ?


Si mai exact .. daca am mai reinnoit licenta pentru 3 calculatoare din LAN-ul personal mai pot beneficia de reinnoire pentru alte 3 PC-uri , acestea fiind cu IP-uri diferite ?


Am mai folosit BitDefender si sunt multumit de aceasta solutie de securitate .


Pentru un sistem cu XP 64 bits sunt nevoit sa optez pentru o licenta de BIS 2011 , 2012 am inteles ca nu e compatibil .. asa e ?

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat septembrie 2011
    Optiuni

    Buna ziua.


    Sa va raspund la intrebari.


    1. Calculatoarele pot fi din locatii diferite, atata timp cat dumneavoastra sunteti proprietarul lor si nu trebuie neaparat sa fie din aceeasi retea.


    2. Da puteti.


    3. Bitdefender 2012 nu ruleaza pe Windows Xp x64. Pe Vista x64 si 7 x64 ruleaza.


    Cheile de 2011 functioneaza pe 2012 si viceversa.


    Achizionarea licentei de reinnoire o puteti face de aici:


    http://www.bitdefender.ro/site/Store/quickRenew/


    O zi buna in continuare.

  • Multumesc pentru lamuriri si promptitudine Cristi B !


    La fel pentru info cu valabilitatea cheilor BIS 2011-2012 .


    Rezolvat.


    Vreo sansa pentru BIS 2012 pentru XP 64 intr-un viitor apropiat ?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut.


    Nu se va face o versiune compatibila cu acel sistem de operare din mai multe motive:


    1. Cota de piata din statisticile Microsoft este foarte mica. Xp x64 a fost practic primul sistem pe 64 biti de la Microsoft si pot sa iti spun din experienta proprie ca este un esec. Nici dupa ce a fost lansat Service Pack 2 pentru el tot nu ruleaza pe unele sisteme cum ar trebui.


    2. Microsoft nu o sa mai livreze update-uri pentru el. Dupa cum vezi nu a iesit un Service Pack 3 pentru el. Toata lumea a facut upgrade la Vista sau la 7.


    In cazul de fata nu vad multe solutii: ori ramai cu Bitdefender 2011 pe acel sistem, ori treci pe XP SP 3 32 bit sau Vista/7 pentru a folosi Bitdefender 2012.