Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Pagini Web Blocate

Optiuni

Salut,


Am scris si un ticket. Sunt unele pagini web (ca de exemplu noidoi[dot]org - nu fac reclama) care sunt blocate de Free Edition.


Imi place mult versiunea pentru ca e light si user friendly, dar cred ca ar fi mers un settings cu ceva exceptions, sau cumva.


Daca puteti sa-mi spuneti ce sa fac. (am incercat sa sterg scripturile, in mare sunt de jQuery pe pagina, totusi eroarea ramane).


Atasez mai jos un screen.


Eroare la navigare

Comentarii

  • jay
    Optiuni
    Salut,


    Am scris si un ticket. Sunt unele pagini web (ca de exemplu noidoi[dot]org - nu fac reclama) care sunt blocate de Free Edition.


    Imi place mult versiunea pentru ca e light si user friendly, dar cred ca ar fi mers un settings cu ceva exceptions, sau cumva.


    Daca puteti sa-mi spuneti ce sa fac. (am incercat sa sterg scripturile, in mare sunt de jQuery pe pagina, totusi eroarea ramane).


    Atasez mai jos un screen.


    Eroare la navigare


    Sal,


    Ca solutie temporara, poti dezactiva shield-ul in momentul in care vrei sa accesezi o locatie detectata eronat. Intre timp, o sa ne uitam la noidoi.org sa vedem ce si cum.


    Multumim de raportare

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Vlad


    Poti sa imi dai numarul tichetului sa ma uit si eu in sistem?


    Multumesc.

  • rootkit
    Optiuni

    Buna seara.


    Site-ul ar trebui sa fie deblocat acum.


    Va multumim.

  • Buna seara.


    Site-ul ar trebui sa fie deblocat acum.


    Va multumim.


    Da, aşa este. Vă mulţumesc şi eu.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat noiembrie 2011
    Optiuni

    Salut


    Multumim pentru feedback.


    Daca mai aveti intrebari, nu ezitati.


    O zi placuta.

  • V-am scris şi email dar nu am primit răspuns. Saitul acesta este blocat de BD free deşi la o scanare aici totul e OK.


    Am mai avut şi alte probleme pe care le-am scris în mesaj şi care, într-un final, m-au determinat să-l dezinstalez (altă belea, a durat 20 min).

  • rootkit
    Optiuni

    Buna seara.


    Am raportat acel site ca alarma falsa la laboratoare.


    O sa postez rezultatul cand in primesc aici pe topic.


    Ne cerem scuze pentru dificultatile intampinate cu produsul nostru. Daca aveti nevoie de alte informatii, va stau la dispozitie.


    O seara placuta.

  • rootkit
    Optiuni

    Buna seara din nou :)


    Site-ul nu este infectat si detectia o sa fie inlaturata cat de curand.


    Multumim pentru raportare.


  • Buna,


    Am descarcat si eu Bitdifender Antivirus Free Edition si am probleme cu unele pagini web pe care doresc sa le deschid. Imi scrie ca antivirusul mi-a blocat pagina. Ce trebuie sa fac? Pagina pe care nu reusesc sa o deschid este www.azsmr.ro

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Buna Angela,


    Am raportat situatia, daca totul este curat, detectia o sa fie scoasa cat de repede posibil din cloud.


    Multumim.

  • Buna Angela,


    Am raportat situatia, daca totul este curat, detectia o sa fie scoasa cat de repede posibil din cloud.


    Multumim.


    S-a rezolvat, multumesc!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat martie 2013
    Optiuni

    Buna Angela,


    Multumim si noi pentru confirmare.


    Pentru alte raportari, folositi va rog http://forum.bitdefender.com/index.php?showforum=247


    Weekend placut!

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!