Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Fisier descarcat din cloud-cerere Paul.R

Optiuni

Cristi as mai veni si eu cu o sugestie pentru versiunea asta sau urmatoare, mai exact cand descarci o aplicatie/instalezi o aplicatie si dai click dreapta fie pe iconita fie pe fisierul pe care l-ai descarcat prin sistemul cloud BD sa te anunte daca se sigura aplicatia si cate persoane o folosesc, ce rating are aceea aplicatie,etc.


Cu stima,


Paul

«1

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Tu te referi la file reputation in Cloud?


    Cati folosesc, cati au descarcat, cati cred ca e sigur/nesigur?


    Interesanta cerere. :)


    Merci.

  • Paul.R
    Optiuni

    Da exact, prin sistemul (cloud) acesta fiecare user sa poata verifica reputatia fisierului, a programului pe care il ruleaza,etc.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    O sa discut luni cu colegii mei si vedem ce se poate face.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Cristi daca doresti tine-ma la curent cu decizia pe care o vor lua colegii tai!


    Multumesc!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Asa o sa fac. Revin luni cu un post aici.


    Weekend placut.

  • Paul.R
    Optiuni

    Ceva vesti?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Am facut o cerere in acest sens. Astept sa vedem ce spune Project Manager-ul despre ea.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Cristi ai primit ceva vesti?


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Noutati nu am inca. Am facut cererea, dar deciziile se iau in sedinte. Si cum ceea ce doresti tu este mai special si nu chiar asa de usor de realizat, o sa mai dureze ceva.


    Tot ce pot sa spun e ca cererea a ajuns unde trebuie si ca nu a fost respinsa.


    Cand o sa am vesti noi o sa postez aici.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Multumesc tare mult!


    O seara placuta!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Cu placere.


    Daca mai ai ceva de adaugat la aceasta cerere, nu ezita.


    Multumim.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    M-am mai gandit la ceva legat de site-urile, gen cnet, fillehipoo,etc, dar nu stiu daca se poate implementa asa ceva sau poate e o aberatie.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Vrem mai multe detalii in legatura cu site-urile acelea. La ce te-ai gandit?


    Multumim.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    De exemplu vrei sa descarci Bitdefender de pe site-ul cnet, atunci cand il descarci sa iti apara in coltul(dreapta) al ecranului o icoana( sa fie asemanatoare celei din browser, spre exemplu) unde Bitdefender sa faca o scurta analiza a fisierului, cu cateva date legate de siguranta, cati useri au aceea aplicatie, reputatia, iar tot prin icoana care iti apare useri sa voteze aceea aplicatie dupa cateva criterii, DUPA ce apare aceea iconita cu datele tu sa selectezi daca doresti sa se downloadeze si apoi sa ruleze aplicatia. (DAR userul sa aiba posiblitatea de activa optiunea mentionata sau sa o dezativeze)


    Multumesc de intelegere!


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Analizam situatia si revin cu un raspuns. Multumesc.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    Salut!


    Cristi recent am primit un email de la: surveys@bitdefender.com , iar wot imi apare ca siteul e cum e:|


    Cristi daca doresti sa ma ajuti intr-o privinta legata de un client de messenger, am sa iti trimit un PM!


    Cristi daca emailul e oficial de la Bitdefender, te rog frumos sa ma adaugi si pe mine in concurs.


    Multumesc frumos!


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Acel site este valid. Este site-ul care trimite formulare clientilor carora li s-au inchis tichete in sistem.


    Nu stiu despre ce concurs este vorba, daca poti sa imi dai mai multe detalii(pe PM).


    In legatura cu clientul de IM, imi pare rau dar nu te pot ajuta. Aici se ofera suport numai pentru produsele Bitdefender.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Chris, iti trimit un PM cu mai multe informati legate de acest concurs!


    Multumesc de intelegere!


    O seara placuta!


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Am revenit. Acum am inteles despre ce este vorba.


    Pentru a recomensa clientii ce raspund la toate intrebarile din chestionar, se face o tragere la sorti prin care castigatorul primeste un iPad.


    Este un mail oficial trimis automat de departamentul Relatii cu Clienti dupa ce se inchide un tichet in sistem.


    Daca ai raspuns la intrebari, esti automat inscris in tombola.


    Multumim.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    Te rog frumos sa imi raspunzi la PM-ul trimis in legatura cu un alt program de instant messenger!


    Abia astept sa vad ce se va hotara in sedinta, despre cele metionate in acest topic. :D:rolleyes:

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Dupa cum am spus, nici pe PM nu am cum sa raspund la o intrebare ce nu are legatura cu Bitdefender.


    O sa postez aici noutati in legatura cu cererea facuta cand o sa le primesc.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Ok, scuze de deranj.


    Merci incaodata!


    O seara placuta!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Nu e nicio problema.


    O seara placuta.

  • Paul.R
    Optiuni

    Mai am o idee:)...de exmplu cand vrei sa descarci driverul la placa video sau aimp,etc atunci cand treci cursorul deasupra unor aplicatii care vor fi incluse in sistemul cloud, sa iti ofere cateva amanunte asemeni celor de la wot cand treci cursorul peste cerculetul de langa link.

  • Paul.R
    Optiuni

    Cristi mi-a mai venit o idee legata de windows 7 si anume implementarea unui gadget pentru cei care folosesc laptopuri in care sa iti arate cat la suta din baterie mai ai, viteza de net (up si download)->optional, daca baza de definitii e la zi, pentru scanare,etc!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Trimit si astea si vedem.


    Merci Paul.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    Merci tare mult, fac cinste cu o bere:D.


    Daca imi mai vine ceva idee am sa o postez aici.


    O seara placuta!


    /IDEE noua:


    Tot prin baza din sistemul cloud si reputatia fisierelor va mai avea un avantaj Bitdefender si anume timpul de scanare va fi redus!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Daca se va implementa un asemenea sistem, asta nu inseamna ca Bitdefender nu o sa mai scaneze acele fisiere. Nu trebuie facuta confuzia asta.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Cum credeti voi de cuviinta, ca e mai bine asa sa faceti:d.


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Multumim pentru feedback. Weekend placut.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Cristi daca folosesc Bitdefender IS 2012 beneficiez de acest serviciu:


    http://www.utorrent.com/utorrent-plus/features/frmnvh


    Daca primesti ceva vesti legate de sugestia din acest topic te rog da-mi de stire!


    Multumesc!


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Daca ai un produs Bitdefender instalat, nu ai nevoie de acel scanner integrat in clientul de torrent pentru ca protectia in timp real se ocupa de tot.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Cristi ai mai primit ceva vesti?


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Din pacate nu am un raspuns, dar cererea nu a fost respinsa.


    Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    E perfect ca nu a fost respinsa, poate intr-o perioada de timp se "intrupeaza", mi-a mai venit o idee legata de certificatele produselor, ce parere ai?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Te rog detaliaza la ce te-ai gandit. Multumim.

  • Paul.R
    Optiuni

    De exemplu produsul BD sa verifice certificarea produselor, spre exemplu prin sistemul cloud BD sa detina o baza a certificatelor fiecarui soft, nou sau vechi,etc. , iar utilizatorul cand descarca acel produs sa fie anuntat ca e certificat, etc. Tot pe baza certificatelor utilizatorul sa poata vedea, se pot monotoriza procesele sti de exemplu ca: trfos.sys sau explorere.exe e un proces sigur.


    Sper ca am explicat destul de clar, oboseala isi spune cuvantul!:D


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Bitdefender oricum verifica asta: fiecare program semnat digital este verificat pentru autenticitate.


    Iar legat de fisiere aveam in cloud o baza imensa cu fisiere cunoscute(procese de Windows + programe) care este populata in fiecare zi.


    Multumim pentru propunere, sa vedem ce se poate face.


    O seara buna.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Multumim pentru suport.


    Astepta sa vedem rezultatele de la sfarsitul anului.


    O zi placuta.

  • Paul.R
    Optiuni

    Eu cred ca BD va fi desemnat produsul anului de av-comparatives!

  • Paul.R
    Optiuni

    Scuzati-mi 2 postul, felicitari managerilor care se ocupa de marketing, geniala ideea:


    http://creativemonkeyz.com/roboti/robotzi-s02-ep13-virus/


    Imi cer scuze ca am postat acest link, daca nu era voie sa il postez:D


    8babcf3f47cd0046f06a6c4af6675a03.jpg

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Multumim pentru aprecieri.


    O sa le transmit urarile tale.


    O seara placuta.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Cristi ma poti ajuta cu kitul (offline) al suitei Bitdefender Internet Security 2012.


    Merci!


    Cu stima,


    Paul

  • Paul.R
    Optiuni

    Merci Cristi, raman dator!


    Ai mai primit ceva vesti legate de propunerile enuntate?


    Cu stima,


    Paul

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Paul


    Nu am noutati, propunerea ta nu este chiar asa simplu de implementat.


    Trebuie alocate resurse(servere) pe care sa se faca interogari si colectare de fisiere.


    Cand o sa am noutati(cat de mici) o sa te anunt.


    O seara placuta.

  • Paul.R
    Optiuni

    O sa tina cont de ea?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Ti-am spus deja ca nu a a fost respinsa, este inca in discutii. Te anunt cand aflu ceva nou.


    Merci.

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut Cristi!


    In primul rand merci de ajutor, in al 2 lea rand as mai avea o propunere legata de conxiunea wireless, de exxemplu daca s-ar putea implemnta un modul care sa iti monotorizeze traficul, persoanele care incearca sa se conecteze la retea,etc. Ce parere ai?


    Cu stima,


    Paul

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!