Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Internet Security 2012 Rescue Cd Nu Stie De Pppoe?

Optiuni
SorinK
editat decembrie 2011 în Produse bitdefender 2012

Sal!


Am vrut sa testez daca cd-ul primit cu Bitdefender Internet Security 2012 stie de pppoe, si pare ca nu stie.


Incearca singur sa se actualizeze si nu reuseste.


Am deschis terminalul si am tastat pppoeconf, pppoeconfig si nimic.


Practic nu se poate actualiza.


Eu fiind pe RDS, fibra optica.


Era minunat daca mergea pppoe-ul si introduceati si gparted-ul.


Gpartedul era necesar ca omul sa isi poata face o partitie (daca are doar C-ul), unde sa mute datele importante, in caz ca dupa devirusare nu mai intra in Windows si omul nu stie cum sa mute datele (nu toti stiu de Safe Mode).


Si daca este laptop ca sistem cu Windows preinstalat (OEM), sa avertizeze omul ca daca mai face o partitie, s-ar putea sa se strice partea de bootare si sa nu mai reuseasca sa reintre in Windows.


De asemenea ar mai fi fost util si un file manager (nu imi amintesc sa fi vazut vreunul).

Comentarii

  • SorinK
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    Si o optiune foarte utila ar fi ca BitDefender Rescue CD sa poata rula 100% in RAM, pentru cei care au sa zicem de la 2 GB de RAM in sus.


    Astfel ca omul care vrea sa faca back-up la date, sa poata face si pe un CD/DVD.


    Ca daca omul are o singura unitate optica, si aplicatia necesita non-stop CD-ul in unitate, nu poate face acest lucru.


    Deci ar mai fi nevoie si de o aplicatia light pentru scris CD/DVD-uri.


    Si daca ar recunoaste si stick-urile, in caz ca nu poate inca, ar fi super pentru back-up-uri.

  • Crezi ca cine nu stie de Safe Mode stie sa lucreze cu gparted, terminal si alte alea de pe un Linux ?

  • @smcsa un help de cateva pagini cred ca ar rezolva misterul.


    Sa nu uitam ca "Safe mode" nu merge in toate situatiile.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Sorin


    Multumim pentru feedback.


    In Bitdefender 2012 aveam Rescue Mode(accesbil din meniul Antivirus) in interfata principala.


    Acesta isi importa definitiile din Windows in modul acesta special, conexiunea la net nu mai este o cerinta obligatorie.


    Multumim.


    bis4.png