Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Av Free Sub Proxy

Optiuni

Buna Bitdefender,


M-am decis sa testez Bitdefender Antivirus Free, insa am observat ca produsul nu se actualizeaza. Calculatorul de test unde am instalat produsul iese pe internet printr-un proxy server.


Mentionez ca minibrowserul integrat functioneaza - am reusit sa-mi creez un cont My Bitdefender.


Cum produsul este "configuration less" cum pot s-ai spun despre setarile de proxy?


Toate bune,


Sorin

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Sorin


    Pentru ca produsul este de tipul "seteaza si uita de el", Bitdefender Antivirus Free isi ia setarile de proxy din Internet Explorer.


    De unde ti-ai dat seama ca nu isi face update? Primesti vreo eroare?


    In mod normal produsul isi face update o data pe ora automat.


    Multumim.

  • Pai ....


    Am instalat Bitdefender AV Free pe un WinXp intr-o masina virtuala (VBox), masina ce are ca host un Win 7 ce iese in internet prin proxy. Masina virtuala are si ea aplicata configuratia de proxy.


    Deci, sunt in WinXp, cu proxy configurat. IE iese in internet, Bitdefender AV Free iese si el in internet, deoarece vad: My Bitdefender / Sunteti autentificat.


    Acuma, startea Bitdefender AV Free este: Sistemul nu este protejat. iar la ULTIMA ACTUALIZARE apare: Actualizare ...; masina e online de cel putin 2 ore.


    ... nici un mesaj de eroare


    Toate bune,


    Sorin

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat decembrie 2011
    Optiuni

    Salut Sorin


    Masina virtuala are Service Pack 3 instalat? In masina virtuala exista un firewall activ? Pe masina reala exista o alta solutie de securitate sau un firewall activ?


    Ma apuc sa testez unele lucruri si o sa revin.


    Multumim.