Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bd2011 Si Windows 7: Sleep Mode In Timpul Scanarii

Optiuni

Salut,


Avand in vedere ca updateul de BD2012 pentru Opera se lasa asteptat de vreo 3 luni, am revenit la 2011, iar aici am intampinat urmatoarea problema (poate exista si pe 2012, nu mai tin minte).


Daca dau un full scan la PC (care dureaza 3+ ore) si plec de acasa (stingand doar monitorul), ii este permis PC-ului sa intre in SLEEP mode. Evident, scanarea se opreste iar cand ma intorc acasa, ma trezesc ca nu a fost scanat nici jumate din cat trebuia. Nu ar fi normal ca BD sa tina PC-ul in normal mode? Trebuie, de fiecare data cand scanez si plec de acasa sa umblu la setarile Windows?


Mentionez ca folosesc BD2011 IS + Windows 7 Ultimate x64.

Comentarii

  • Salut,


    Avand in vedere ca updateul de BD2012 pentru Opera se lasa asteptat de vreo 3 luni, am revenit la 2011, iar aici am intampinat urmatoarea problema (poate exista si pe 2012, nu mai tin minte).


    Daca dau un full scan la PC (care dureaza 3+ ore) si plec de acasa (stingand doar monitorul), ii este permis PC-ului sa intre in SLEEP mode. Evident, scanarea se opreste iar cand ma intorc acasa, ma trezesc ca nu a fost scanat nici jumate din cat trebuia. Nu ar fi normal ca BD sa tina PC-ul in normal mode? Trebuie, de fiecare data cand scanez si plec de acasa sa umblu la setarile Windows?


    Mentionez ca folosesc BD2011 IS + Windows 7 Ultimate x64.


    Un update major va fi facut zilele acestea , se pare, asupra versiunii 2012 a BitDefenderului.


    Cat despre Full Scan, nu am intampinat niciodata problema ta, desi am oarecum aceeasi configuratie cu a ta.


    Da-i si tu scanare cand esti la pc si ai rezolvat problema :D


    Multa bafta.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • rootkit
    Optiuni

    Salut


    Te rog sa reinstalezi Bitdefender 2012 si sa imi spui daca mai sunt probleme cu Opera.


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=30055


    O zi buna.

  • nicknick
    editat martie 2012
    Optiuni
    Salut,


    Avand in vedere ca updateul de BD2012 pentru Opera se lasa asteptat de vreo 3 luni, am revenit la 2011, iar aici am intampinat urmatoarea problema (poate exista si pe 2012, nu mai tin minte).


    Daca dau un full scan la PC (care dureaza 3+ ore) si plec de acasa (stingand doar monitorul), ii este permis PC-ului sa intre in SLEEP mode. Evident, scanarea se opreste iar cand ma intorc acasa, ma trezesc ca nu a fost scanat nici jumate din cat trebuia. Nu ar fi normal ca BD sa tina PC-ul in normal mode? Trebuie, de fiecare data cand scanez si plec de acasa sa umblu la setarile Windows?


    Mentionez ca folosesc BD2011 IS + Windows 7 Ultimate x64.


    Buna ziua.


    Aceeasi problema o am si eu, si de asemenea problema semnalata in topicul http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=31867.


    Folosesc Bit Def Internet Security 2011 pe un sistem cu Win 7 Home Edition 32 biti.


    Va rog frumos daca se poate un raspuns, s-au rezolvat aceste probleme in nou versiune 2012?


    Merita sa upgradez, sau mai bine schimb antivirusul :( ?


    Daca imi cereti sa instalez nu stiu ce utilitar care sa creeze nu stiu ce fisier pe care sa-l uploadez pe nu stiu ce site ca apoi sa-l analizati dvs., e clar ca nu stiati de problemele astea si nu s-au rezolvat, si atunci mi-e mai usor sa dau un uninstall si sa instalez solutia gratuita de la Microsoft (da, am Win cu licenta), sau altceva.


    Multumesc pentru raspuns.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Salut


    Situatia cu crash-ul la scanare a fost rezolvata.


    Te rog sa instalezi noua suita Bitdefender 2012. Ai aici toate detaliile:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?act...f=203&id=43


    O seara placuta.