Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Pe Care Nu Le Pot Clasifica......

Optiuni

Am niste probleme pe care nu le pot clasifica ca fiind actiuni ale virusilor, poate cel mult troieni; problemele sint:


- indiferent daca ma conectez la net sau nu, cursorul mouse-ului o ia razna in mod aleator;


- tot in mod aleator se deschid meniuri contextuale (ca si cum as apasa buton dreapta la mouse);


- derularea paginilor aplicatiilor office sau a browserului se face tot in mod aleator si din ce in ce mai des, odata cu trecerea unui timp mai indelungat de folosire a calculatorului intr-o singura sesiune.


Desi nu am observat o incetinire evidenta a sistemului am efectuat o scanare si cu Bit Defender scanare care nu a dat rezultate (rezultatul il gasiti in fisierul atasat, trebuia zip-at?). Am efectuat deja o formatare cu reinstalare de sistem de operare dar numai a partitiei sistem; problema nu a disparut.


Mentionez ca am folosit si antivirusul de la Avira (care nu a detectat nici el nimic) si scanarea on-line de la Trend Micro ( acelasi rezultat). Daca aveti un sfat, ceva, nu va sfiiti, sint dispus la experimente dar fara formatare totala (deocamdata)...


Multumesc

Comentarii

  • Salut,


    Problema ta pare sa fie legata de mouse, si anume mouse defect. Ai incercat sa-l schimbi sa vezi daca patesti la fel cu altul?


    Cat despre log-ul atasat...nu exista (probabil ai uitat sa-l atasezi). Oricum, atata timp cat log-ul nu contine nimic, nu trebuie atasat.


    Oricum, nu trebuiesc arhivate decat fisierele pe care le consideri suspecte. Log-urile si alte fisiere nu trebuie neaparat arhivate (decat daca vrei sa fie mai mici ca dimensiuni).


    Cris.

  • mitza97
    mitza97
    editat decembrie 2007
    Optiuni
    Am niste probleme pe care nu le pot clasifica ca fiind actiuni ale virusilor, poate cel mult troieni; problemele sint:


    - indiferent daca ma conectez la net sau nu, cursorul mouse-ului o ia razna in mod aleator;


    - tot in mod aleator se deschid meniuri contextuale (ca si cum as apasa buton dreapta la mouse);


    - derularea paginilor aplicatiilor office sau a browserului se face tot in mod aleator si din ce in ce mai des, odata cu trecerea unui timp mai indelungat de folosire a calculatorului intr-o singura sesiune.


    Desi nu am observat o incetinire evidenta a sistemului am efectuat o scanare si cu Bit Defender scanare care nu a dat rezultate (rezultatul il gasiti in fisierul atasat, trebuia zip-at?). Am efectuat deja o formatare cu reinstalare de sistem de operare dar numai a partitiei sistem; problema nu a disparut.


    Mentionez ca am folosit si antivirusul de la Avira (care nu a detectat nici el nimic) si scanarea on-line de la Trend Micro ( acelasi rezultat). Daca aveti un sfat, ceva, nu va sfiiti, sint dispus la experimente dar fara formatare totala (deocamdata)...


    Multumesc


    Sunt aproape sigur ca este de la mouse, am patit si eu o chestie identica, se intampla de obicei cu mouse-urile A4TECH, incearca cu un altul de alta marca daca al tau este cel indicat mai sus.


    PS: scuzati ca am postat marca lui, nu este pt. reclama, dar era necesar :)

  • Problema ta e simplu de rezolvat: schimba mausul! :)


    @mitza97: aici nu suntem la proteveu/antena 1/etc sa luam amenda pentru reclama. ;)

  • mitza97
    Optiuni
    Problema ta e simplu de rezolvat: schimba mausul! :)


    @mitza97: aici nu suntem la proteveu/antena 1/etc sa luam amenda pentru reclama. ;)


    @AndreiASM OK m-am linistit atunci :D

  • mda, mouse-ul era de vina; scuze de postare, am crezut ca luasem ceva de pe net.... :huh: