Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Troian.dns Changer.rb-cum Scap?

Optiuni
pedro
editat decembrie 2007 în Discu355ii malware

Buna!


BitDefenderul mi-a gasit 2 virusi TROIAN.DNS CHANGER.RB


Imi spune ca i-a blocat in calculator si ca fisierele nu pot fi accesate, dar acest anunt se tot repeta la fiecare 15-20 min. De curand a mai gasit unul tot de acest tip - cum as putea sa scap de ei definitiv, nu doar sa-i blocheze?


Multumesc pt raspuns. ! Bafta la vanatoare de virusi...

Comentarii

  • Salut,


    Posteaza calea catre fisierele infectate.


    Cris.

  • pedro
    editat decembrie 2007
    Optiuni

    BUNA !


    nume virus -Troian.DNSChanger.RB


    cale C:\\Windows\System32\dmpmd.exe


    nume virus -Troian.DNSChanger.RB


    CALE: C:\\Users\Pedro\appData\local\Temp\freebsd.exe


    MERCI

  • Salut,


    nume virus -Troian.DNSChanger.RB


    cale C:\\Windows\System32\dmpmd.exe


    nume virus -Troian.DNSChanger.RB


    CALE: C:\\Users\Pedro\appData\local\Temp\freebsd.exe


    nume virus -Troian.DNSChanger.RB


    CALE:C:\Users\Pedro\AppData\Local\VirtualStore\Windows\System32\dmskw.tmp


    LA TOATE ACESTE FISIERE ACCESUL E INTERZIS.


    Incearca sa intrii in SafeMode si sa le stergi. Sansele sunt mai mari sa le poti sterge in SafeMode.


    Daca nici asa nu merge, incearca sugestiile de AICI


    Posteaza daca ai rezolvat problema.


    Cris.

  • pedro
    editat decembrie 2007
    Optiuni

    salutare tuturor !


    nu am reusit eliminarea virusilor cu variantele expuse de tine Cris dar iti multumesc pt. ca incerci sa-i ajuti pe cei aflati in pana de idei.


    am instalat gratuit Spyware Detector v2.0.


    Va recomand cu incredere sa-l incercati, se incarca f repede, scanarea e buna si rapida, mi-a detectat virusii imediat si i-a neutralizat la sf scanarii - ce mai,repede si bine. sunt f multumit .


    E valabil pt f multe tipuri de Spyware (virusi, troieni...etc), cine are probleme il poate incerca-e gratis.


    Bafta multa ..... si spor la lupta cu virusii!!!


    Spyware Detector v2.0

  • Te rog sa nu mai scrii cu CAPS! Nu ma pune sa editez si al treilea post.


    Daca vrei neaparat sa evidentiezi ceva, foloseste bold, italic sau culori. E mult mai putin obositor decat CAPS si mult mai estetic pentru forum.


    Si in ceea ce priveste Antispyware, poti incerca si SUPERAntiSpyware. E tot gratis, si se spune ca e cel mai bun :)


    Cris.

  • Si in ceea ce priveste Antispyware, poti incerca si SUPERAntiSpyware. E tot gratis, si se spune ca e cel mai bun :)


    Cris.


    cool, man..... :D . (ce lipsa de imaginatie....Antispyware si SUPERAntispyware... pe cind Extra Super Anti Spyware? ;) )

  • cool, man..... :D . (ce lipsa de imaginatie....Antispyware si SUPERAntispyware... pe cind Extra Super Anti Spyware? ;) )


    Antispyware este o categorie de software, care se ocupa cu detectia si eliminarea spyware-urilor. Asa cum exista Antivirus, AntiTrojan, AntiRootkit, etc...


    SUPERAntiSpyware este un software care face parte din categoria Antispyware. Care o fi problema, nu stiu... Dar ma rog, probabil vroiai sa postezi ceva si, din lipsa de materie prima (a se citi probleme cu virusi :P ), te-ai gandit probabil sa faci putin Off-Topic. :rolleyes:


    Cris.