Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Fisiere dll inexistente

Optiuni

Salut,


Am facut o verificare cu SpyBot Search & Destroy pentru sectiunea System internals.


Pe langa multe alte mici probleme, a gasit cateva asa-zise Missing shared dll files.


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\as2urldb.dat


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\as2urldb.dat


Data:


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\asemlnn.mdl


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\asemlnn.mdl


Data:


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\asnndata.dat


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\asnndata.dat


Data:


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\aswfconf.dat


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\aswfconf.dat


Data:


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\aswfwords.dat


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\aswfwords.dat


Data:


Category: Missing shared DLL


Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDlls\C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\emlrules.xml


Filename: C:\Program Files\Softwin\BitDefender10\emlrules.xml


Data:


Imi puteti spune ceva despre aceste fisiere?


Le-am cautat in tot calculatorul si, intr-adevar, lipsesc :P


Am o vaga banuiala ca sunt folosite in procesul de actualizare (deoarece stiu ca le-am vazut de multe ori in lista de Update) si apoi sunt sterse. Am dreptate? :mellow:


Daca nu, imi puteti spune de ce sunt raportate ca Missing, cum si daca trebuie sa rezolv aceasta problema si, cel mai important, daca reprezinta vreun risc d.p.d.v. al functionarii antivirusului?


Folosesc BD 10 IS.


Cris.

Comentarii

  • Mai mult ca sigur ca sunt doar niste fisiere temporare, sau fisiere care au fost inlocuite. Daca totul functioneaza bine, eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji. De obicei, daca lipsesc fisiere .dll, programul respectiv face destul de urat.

  • alexcrist
    Optiuni
    Mai mult ca sigur ca sunt doar niste fisiere temporare, sau fisiere care au fost inlocuite. Daca totul functioneaza bine, eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji. De obicei, daca lipsesc fisiere .dll, programul respectiv face destul de urat.


    Stiu, si tocmai de aceea intrebam. Mersi pentru raspuns.


    Astept totusi si un raspuns oficial :)


    Cris.

  • Am verificat si la mine pe calculator, si toate aceste fisiere sunt prezente, atat in registrii, cat si in directorului BitDefenderului.

  • alexcrist
    Optiuni

    Nu-mi poate da nimeni cateva detalii despre aceste fisiere? :(

  • vladx
    editat mai 2007
    Optiuni

    Aceste fisiere fac parte din pachetul de instalare Bitdefender si sunt necesare la instalarea lui, lipsa lor putand impiedica instalarea programului, dar cum tu ai Bitdefender-ul deja instalat n-ai de ce sa iti faci griji. ;)