Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] Valabilitate Licenta

Optiuni

Am achizitionat o licenta Bitdefender Internet Security. Momentan mai am o licenta de la un alt producator valabila inca doua luni.. Daca serialul licentei Bitdefender Internet Security este inregistrata in pagina Product si acesta momentan nu este instalat pe PC ramine neactivata (365 de zile) pina la activarea licentei la instalarea softului?


Multumesc

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Salut Cristi :)


    Bine ai venit pe forum!


    Daca vorbim despre cheia ce incepe cu "J" a fost activata o data cu introducerea ei in sistem.


    Este valabila in prezent pentru 364 zile.


    De asemenea kit-ul care il ai in prezent instalat este cel de pe HotforSecurity cu 90 zile GRATUIT si licentele nu pot fi cumulate.


    O zi buna!

  • dantem77
    editat august 2012
    Optiuni

    Mersi pentru explicatii. E totusi interesant cit momentan licenta nu e instalata pe PC licenta nu mai ramine 365 de zile, cel putin la kaspersky e diferit, activarea licentei se face doar dupa instalarea antivirusului pe PC, chiar daca e inregistrata pe site-ul lor.


    Mai am o doua intrebari ca sa nu mai deschid alt topic.


    Cum se dezactiveaza scanarea automata a device-urilor (usb sau cd) pentru ca e enervanta. Poate in viitoarele versiuni sa introduce-ti sa apara un mesaj de pop daca doresti sa scanezi device-ul?


    Si a doua am patit parca la versiunea Internet security 2010 ca imi apareau bluescreen-uri din cauza placii de retea. Pina nu am activat placa de retea onboard de 1Gb aceastea nu au disparut. Licenta va fi instalata si pe un laptop ceva mai vechi si sper sa nu am probleme. S-au rezolavat aceste incompatibilitati?


    Multumesc din nou

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Salut :)


    Activarea se face prin introducerea licentei in sistem sau in produs. Daca pastrai cheia pe mail sau cutia, aceasta ramanea cu perioada initiala.


    Cat despre cele doua intrebari, la una ai raspunsul aici http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=35503, cat despre a doua, nu s-au raportat pana acum incompatibilitati cu placi de retea. Ai grija sa ai ultimele drivere si o sa fie totul in regula.


    O zi buna!

  • Multumesc Christian. Se poate inchide topic-ul

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Salut :)


    Ma bucur ca am putut sa te ajut.


    O seara placuta!

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!