Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Afisare Ultima Scanare

Optiuni

Desi am efectuat o scanare pe data de 18.09, interfata Bitdefender afiseaza "ultima scanare: azi".


Acesta problema apare periodic, au fost momente cand nu era prezenta...


Atasez 2 imagini

post-105545-1348126394_thumb.jpg

post-105545-1348126405_thumb.jpg

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Acel panou din interfata principala este actualizat doar de Auto Scan, nu si de scanarile personalizate.


    O seara placuta!

  • Salut :)


    Acel panou din interfata principala este actualizat doar de Auto Scan, nu si de scanarile personalizate.


    O seara placuta!


    Asa stiam si eu. In urma cu vreo 30 zile am efectuat o scanare, peste cateva zile am vazut "ultima scanare acum 3 zile". Am verificat in rapoarte si nu aparea nicio scanare continua finalizata, ci doar scanarea facuta de mine.


    Voi tine sub observatie problema.


    Multumiri

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Nu uita sa postezi aici feedback-ul.


    O seara buna!

  • Revin cu noutati. In interfata acum se arata ca ieri s-a efectuat o scanare automata, iar in evenimente nu apare aceasta scanare.


    post-105545-1348674824_thumb.jpg

    post-105545-1348674835_thumb.jpg

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    In Evenimente se afiseaza doar cand scanarea a terminat intregul ciclu. In acel panoul se afiseaza ca ultima scanare acum X zile daca s-au scanat mai mult de Y% din fisiere.


    O sa vezi evenimentul cand se termina scanarea complet.


    O zi buna!

  • Salut :)


    In Evenimente se afiseaza doar cand scanarea a terminat intregul ciclu. In acel panoul se afiseaza ca ultima scanare acum X zile daca s-au scanat mai mult de Y% din fisiere.


    O sa vezi evenimentul cand se termina scanarea complet.


    O zi buna!


    In versiunea 2012 nu s-a intamplat asa dar ...te cred.


    Merci

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    S-a mai modificat un pic din functiile panoului acela.


    De asemenea si Auto Scan are 2 componente in 2013: una care scaneaza doar partile vitale ale sistemului de operare si locatiile frecventate de malware si cealalta care scaneaza fisier cu fisier.


    O seara buna!

  • ankryo
    editat octombrie 2012
    Optiuni

    Ok, bravo!


    Sunt sigur ca lucrurile astea intereseaza pe utilizatorii fideli Bitdefender.


    Nu trebuie sa fiti suparati pe topicul deschis de mine si inchis de tine ceva mai devreme(stii la ce ma refer) trebuie doar sa intelegeti ca noi ne batem capul si va ajutam pe voi. Altfel, ne bagam picioarele (cum fac unii) si cumparam alteceva. Si nu o sa stiti niciodata de la ce vi se trage...criza


    Multumiri si aprecieri pentru promtitudine

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Mesajul a fost receptionat si redirectionat catre departamentul potrivit.


    Multumim pentru intelegere.

  • La mine persista aceasta problema. Ultima scanare automata e pe data de 11.03 iar panoul principal imi arata mereu "ultima scanare: azi"

    post-105545-1363422144_thumb.jpg

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Optiuni
    La mine persista aceasta problema. Ultima scanare automata e pe data de 11.03 iar panoul principal imi arata mereu "ultima scanare: azi"


    Asteptam versiunile 2014...

  • Mda...Doamne-ajuta!