Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Site Blocat De Bitdefender Free Edition

Optiuni

Buna ziua!


Am un site (www.emagini.ro) care a fost infectat cu un malware in uma cu mai bine de 1 an. Site-ul a fost curatat la momentul respectiv insa, atunci, cred ca BitDefender l-a bagat intr-o baza de date cu site-uri infectate. Ideea e ca, daca intru acum pe site-ul respectiv de pe un calculator pe care am instalat BitDefender (in cazul de fata, BitDefender Free Edition), imi apare mesajul cu "Bitdefender Antivirus Free Edition a blocat o pagină!/ Fișierul conține viruși! Accesul a fost blocat.".


Cum poate fi scos site-ul din baza de date?


Multumesc!

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Multumim de raportare.


    Daca site-ul este curat, o sa fie deblocat in curand.


    O seara buna!

  • razvan.sbirn
    editat noiembrie 2012
    Optiuni

    Salut, Christian.


    Acceiasi problema o am si eu cu stie-ul ntbv.ro Intr-un timp a fost infectat dar acum cu scanare din google si din cpanel totul este curat. Pe el este instalat un wordpress si nimic mai mult. Cum as putea face sa fie deblocat ?


    Multumesc,


    Razvan Sbirn

  • rootkit
    Optiuni

    Salut Razvan :)


    Am raportat cazul la laboratoare si daca site-ul este curat, detectia o sa fie scoasa curand din cloud.


    Multumim.

  • Salut,


    Iti multumesc pentru promtitudine. Detectia a fost scoasa si acum se poate accesa fara probleme. Iti multumesc.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat noiembrie 2012
    Optiuni

    Salut Razvan,


    Multumim pentru rabdare si intelegere.


    O seara placuta!

  • Salut Christian,


    Bitdefender blocheaza site-ul firmei noastre (www.coreit.ro). Am rulat maldetect pe server si nu am gasit nimic ciudat.


    AS fi recunoscator daca ma poti ajuta.


    Mersi frumos.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raporat situatia la laboratoare, daca site-ul este curat detectia o sa se scoata in cel mai scurt timp posibil.


    Multumim.

  • Buna seara,


    Am si eu un site www.mateinavodari.ro si imi scrie "Bitdefender Antivirus Free Edition a blocat o pagină! Fișierul conține viruși! Accesul a fost blocat."


    Va multumesc!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raporat situatia la laboratoare, daca site-ul este curat detectia o sa se scoata in cel mai scurt timp posibil.


    Multumim.

  • razvan.sbirn
    editat decembrie 2012
    Optiuni

    Buna seara,


    Am tugamintea sa mai verificati si subdomeniul download.ntbv.ro unde se afla fisiere txt si cateva atestate.


    Va multumesc,


    Razvan Sbirn

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raporat situatia la laboratoare, daca site-ul este curat detectia o sa se scoata in cel mai scurt timp posibil.


    Multumim.

  • Salut, aceasi problema o intampin si eu. Siteul www.rosiamontanaonline.ro este blocat de Bitdefender. A fost infectat acum vreo luna dar acum ar trebui sa fie curat.


    Multumesc.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raporat situatia la laboratoare, daca site-ul este curat detectia o sa se scoata in cel mai scurt timp posibil.


    Craciun Fericit!

  • Va rog sa-mi verificati si site-ul Bucatari.Net . a fost infectat intr-o perioada , acum este curat iar antivirusul versiunea gratuita il blocheaza .

  • BucatariNet
    editat ianuarie 2013
    Optiuni
    Va rog sa-mi verificati si site-ul Bucatari.Net . a fost infectat intr-o perioada , acum este curat iar antivirusul versiunea gratuita il blocheaza .


    Astept un raaspuns din partea dumneavoastra privind site-ul Bucatari.Net . A primit acum ceva timp un atac de phishing si malware dar acum este curat 100% . Va multumesc

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raporat situatia la laboratoare, daca site-ul este curat detectia o sa se scoata in cel mai scurt timp posibil.


    O seara buna!

  • Buna ziua,


    Am mai multe site-uri care sunt blocate de bitdefender ca Malware:


    fotoarmonia.ro (+ cateva subdomenii)


    Unde pot sa vad de ce sunt blocate? La toate scrie "trackers detected", la unele cu Google Analytics si Facebook, la altele fara alte detalii. Cum le pot debloca?


    Multumesc.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am raportat site-ul ca Alarma Falsa la laboratoare.


    Daca totul este curat, detectia o sa fie scoasa in cel mai scurt timp posibil.


    O zi buna!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Detectia a fost scoasa.


    Ne cerem scuze pentru situatia creata.


    Pentru alte raportari, va rog deschideti topic nou pe aria dedicata:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showforum=247


    Multumesc.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!