Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Pierdere Focus Fereastra Activa Dupa Instalare Bdis2013

Optiuni

am instalat ieri pt. prima data BDIS 2013 dupa ~2 ani de BDIS 2011, totul a decurs fara probleme (bine, exceptind faptul ca interfata e din ce in ce mai copilareasca, optiuni de configurare alta data disponibile acum nu mai exista) ...


problema cea mai mare este ca am inceput imediat dupa instalare sa pierd focusul de pe fereastra activa, fie ea un browser, un file explorer sau altceva ... uneori mai des, alteori mai rar click-ul care ar trebui pe fereastra activa sa apeleze o actiune/comanda de abia imi returneaza focusul pe fereastra respecitva pt. ca apoi de abia urmatorul click sa faca ceea ce primul ar fi trebuit sa faca


am mai gasit niste topicuri vechi unde unii se plingeau de probleme similare (evident cu BD de prin 2008-2010), printre sugestii am incercat si oprit auto-update-ul, alte filtre, parca pierd focusul mai rar dar tot se intimpla


ceva idei?

Comentarii

  • am instalat ieri pt. prima data BDIS 2013 dupa ~2 ani de BDIS 2011, totul a decurs fara probleme (bine, exceptind faptul ca interfata e din ce in ce mai copilareasca, optiuni de configurare alta data disponibile acum nu mai exista) ...


    problema cea mai mare este ca am inceput imediat dupa instalare sa pierd focusul de pe fereastra activa, fie ea un browser, un file explorer sau altceva ... uneori mai des, alteori mai rar click-ul care ar trebui pe fereastra activa sa apeleze o actiune/comanda de abia imi returneaza focusul pe fereastra respecitva pt. ca apoi de abia urmatorul click sa faca ceea ce primul ar fi trebuit sa faca


    am mai gasit niste topicuri vechi unde unii se plingeau de probleme similare (evident cu BD de prin 2008-2010), printre sugestii am incercat si oprit auto-update-ul, alte filtre, parca pierd focusul mai rar dar tot se intimpla


    ceva idei?


    Buna ! Daca nu te superi poti fi mai explicit in legatura cu ( pierd focusul ) practic la ce te referi ? ( ce intelegi tu prin focusul )Te rog lumineaza-ma si pe mine cu " focusul "

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Nu cumva ai o tema in Windows instalata decat cea implicita?


    Nu am vazut raportari legate de acest subiect.


    Multumim.