Problema Instalare 2013

Intrucat una din licente imi expira in 10 zile am achizitionat Bitdefender antivirus Plus 2013....


Am dezinstalat vechea versiune ( fara a folosi utilitarul recomandat pe aici ) , am instalat noua versiune .......toate bune pana aici.....


Acum apar 2 probleme :


1. la accesarea contului primesc eroarea : Conexiunea dvs la internet a expirat si nu s-a putut realiza autentificarea. Va rugam sa ne transmiteti din nou informatiile din sistem


2. la inregistrarea produsului primesc eroarea : Nu s-a putut valida seria de inregistrare pe care ati introdus-o. Incercati din nou sau contactati echpa de relatii cu clientii.


M-am logat pe contul meu pe site si am adaugat si acolo seria de licenta si a mers......insa in program nu merge nicicum....

Comentarii

  • Fiind o licenta pt. 3 pc-uri tocmai am reusit sa-l instalez fara probleme pe un alt pc pe care rulez win7 inainte folosind utilitarul pentru dezinstalare......am sa incerc aceeasi procedura si pe acesta , pe care rulez winxp sp3......

  • Salut :)


    Incearca te rog pasii de aici


    http://forum.bitdefender.com/index.php?act...f=246&id=43


    si spune-mi daca totul este in regula.


    Multumesc.

  • Am incercat sa-l dezinstalez si folosind utilitarul .....tot degeaba.....la fel.Ca si observatie dupa instalare ( cea cu problema ) nu primesc versiunea de evaluare de 30 de zile ci direct una expirata......La instalarea pe win7 am observat ca dupa instalare am primit 30 zile free si am putut sa introduc seria de licenta si sa ma autentific in contul bitdefender.....

  • Salut :)


    Iti trimit imediat pe PM o solutie.


    Multumesc.

  • Ca prin minune in ziua urmatoare a functionat......s-a logat singur in contul bitdefender , am mai introdus o data seria de licenta si a mers.

  • Salut :)


    Ma bucur sa aud asta.


    Daca mai e ceva, te rog nu ezita sa postezi.


    O seara placuta!

  • salutare. am cam aceeasi problema. cand vreau sa activez produsul primesc mesajul ca a expirat conexiunea la net si trebuie sa retrimit datele de sistem. cum se poate rezolva?


    multumesc anticipat!

  • appsmartvn
    editat septembrie 2017


    O seara placuta.