Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Tip De Licenta

Optiuni

Salut!


Am inceput sa folosesc Bitdefender 2013 si deocamdata sunt pe versiunea Trial.


As vrea sa achizitionez o licenta si in ofertele magazinelor online gasesc tot felul de nume de licente: box, retail, electronica etc.


Habar n-am ce inseamna astea. Si mai si difera ca pret, chiar pentru un acelasi tip de produs si pentru acelasi numar de calculatoare.


Imi puteti spune, va rog, ce licenta este buna pentru mine? Adica sa trec de la versiunea Trial actuala la una inregistrata oficial si valabila 1 an?


Mi-e frica sa nu iau o licenta de tipul retail, de exemplu, si sa constat apoi cand introduc acel sir de caractere, ca nu e buna. Si sa fii dat astfel banii degeaba.

Comentarii

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut!


    Citez: "Adica sa trec de la versiunea Trial actuala la una inregistrata oficial si valabila 1 an?"


    Desi nu sunt familiarizat si eu cu tipurile de licente, am sa incerc sa te ajut, sper sa iti fie de ajutor.


    Daca doresti sa achizitionezi o licenta noua(retail/box): ->ti-am pus un link pe site-ul respectiv pentru ca de aici cumpar licentele si sunt foarte multumit de cum isi trateaza clientii.


    http://www.emag.ro/licenta-retail


    Daca deja ai o licenta si vrei sa o reinnoiesti, cauti tot in linkul de mai sus cuvantul reinnoire sau in engleza: "renewal".


    Scuze de raspunsul intarziat.


    Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa cumperi o licenta la acest produs...pentru ca e un produs ROMANESC!!!


    O seara placuta!

  • Salut!


    Am rezolvat. Deci imi trebuia o licenta simpla, nu de tip renewal. Cea renewal se foloseste doar daca ai deja o licenta si vrei sa o prelungesti; sau, daca ti-a expirat cu cel mult 6 luni in urma licenta, poti veni cu aceasta licenta renewal ca sa continui cu Bitdefender.


    Care e avantajul licentei renewal? Pai faptul ca e mai ieftina ca cea de tip simplu. Dar e mai ieftina pt ca asa vrea Bitdefender, in felul asta tu continuand cu ei si deci au in tine un client.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Licentele de tip renewal sunt pentru clientii fideli care isi reinnoiesc anual licenta si au pret special fata de cel de raft sau de pe site.


    Craciun Fericit!