Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Timp Scanare Completa ( Pc Infectat Cu Worm - Email Brontok)

Optiuni

Salut ...cumva am reusit sa-mi infectez calculatorul cu viermele Brontok( nu foloseam niciun fel de protectie ) . Infectat fiind am descarcat si cumparat Bitdefender Internet Security 2013 si am rulat o scanare completa ( Timp scurs - 8 ore , obiecte scanate 1082099, obiecte omise 2812, obiecte infectate 261 ) >> astea fiind rezultatele de pana acum <<< , intrebarea mea este cat dureasa o scanare implicit curatare caci dupa cum am precizat anterior au trecut deja mai bine de 8 ore iar bara de progres nu s-a miscat decat cu un cm.


Unitatea cu pricina este un laptop i7 de 2.2, 8gb ram, 750 GB HDD (100 folositi pe C, 350 folositi pe D ) .

Comentarii

  • deci au trecut 25 de ore iar bara de progres abea s-a miscat cu cativa mm ??? e normal sa dureze atata ?:(

  • incredibil ...52 de ore au trecut iar scanarea nu este gata nici macar 10% ....

  • Nu mai pierde atat timp! Daca Bitdefender e instalat pe un sistem deja infectat ai toate sansele sa nu-ti functioneze (nu ca altfel nu ar avea BUG-uri).


    Dezinfecteaza sistemul cu un utilitar de curatare de sine statator sau cu un Rescue CD, apoi instaleaza Bitdefender pe curat.

  • ce recomanzi sa folosesc?

  • Paul.R
    Optiuni

    Salut Infinity899!


    Noi nu iti putem recomanda nimic, pentru ca nu ne permite regulamentul, pe scurt nu avem voie sa recomandam alte produse decat cele de la Bitdefender, in caz contrar riscam warn.


    Asteapta raspunsul din partea unui moderator/administrator.


    Sarbatori Fericite!

  • Multumesc...oricum raspunsul lor este la fel de incet ca scanarea mea ...

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Ai incercat scanarea in Modul Steril / Rescue Mode?


    Este independenta de Windows si ar trebui sa termine mult mai repede.


    Craciun Fericit!

  • suditu
    suditu ✭✭
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Ai putea folosi instrumentul de dezinfectare gratuit de la bitdefeneder sau cum a spus Cristian Rescue Mode,dar fi precaut cu acest "Rescue Mode".Fi atent la ce a infectat virusul/wormul ca nu cumva sa il stergi si sa nu iti mai buteze Windows-ul.Cauta informati pe virus total sau alte dinastea.Cunoasteti "dusmanul" si intreaba si pe alt cineva.Poate o sti mai bine.


    VIZITEAZA BRONTOK WORM DETAILS

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Vorbim de lucruri total diferite si acel link nu este valid.


    O seara placuta!