Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] Fisere Giveawayoftheday Detectate Ca Gen: Variant.symmi.8289

Optiuni

Nu stiu sigur daca este o alarma falsa, dar bitdifender dectecteaza TOATE fiserele gratuite de la giveawayoftheday, ca infectate cu Gen: Variant.Symmi.8289. Precizez ca la scanare nu este detectat, doar la excutarea fiserului, detectia este in temp.(poza atasata)


Apropo ce sa intampla cu MyBitdefender, la accesarea produselor de zile bune apare:


Acest serviciu este în curs de întreținere. Vă rugăm să verificați mai târziu.

post-27833-1356783384_thumb.png

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Salut :)


    Imi cer scuze pentru intarziere.


    Nu am reusit sa reproduc situatia cu detectia de pe Giveawayoftheday. Daca poti sa imi dai niste link-uri directe o sa mai incerc.


    Portalul My Bitdefender este supus in prezent unor schimbari si momentan anumite functii nu o sa fie disponibile. Ne cerem scuze pentru situatie.


    Cat despre link-ul acela, este raportat la laboratoare, daca este totul curat o sa fie deblocat in curand.


    O seara placuta!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Am inteles acum pasii de reproducere si a fost trimis cu prioritate maxima la laboratoare.


    Revin cu rezultatele curand.


    Multumim!

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    S-a investigat fisierul si o sa se scoata detectia in urmatoarele actualizari.


    Ne cerem scuze pentru situatia generata.


    O seara buna!

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Optiuni
    Chiar nu se poate rezolva acesta problema? Am nevoie de acest soft! Se pare ca singura solutie inca o revolutie, pardon o dezinstalare de bitdefender, si folosirea altor suite de securitate!


    Se va rezolva dar cu ajutorul programatorilor de la sediul lor care mai de lucru la cererea ta daca nu sa rezolvat...

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat martie 2013
    Optiuni

    Salut :)


    Situatia cu Gen: Variant.symmi.8289 a fost rezolvata acum ceva timp si am mutati in alt topic situatia cu AVC si Safe IP.


    Multumesc.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!