Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[rezolvat] This Service Is Undergoing Maintenance. Please Check Back Again Later.

Optiuni

cat are de gand sa mai dureze chestia asta? nu pot sa instalez bitdefenderul pentru ca nu mai am acces la codurile din mybitdefender. ca nu le stiu pe dinafara.


de o saptamana tot incerc. am ezitat sa mai apelez la suport pentru ca pana va mizcati voi sa raspundeti pe forum vine primavara. am asteptat sa isi revina dar vad ca nimic. zilele trec si eu nu pot folosi licentele.


cat are de gand sa mai dureze prosteala asta cu This service is undergoing maintenance. Please check back again later.?

Comentarii

  • redbullnik07
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Am si eu acesta problema, imposibilitatea de a vedea licenta activa, Dar cum detin mai multe licente, am activat una noua,pana la paste cand se va rezolva problema, mai este, (am uitat de pasti este sarbatoare, si normal o saptamana de concediu). Dar stai sa vezi ca incep imediat sa blocheze licentele, celor care au 2 licente active in cont, sau a celor care din eroarea lor li sau activat 2 licente simultan.


    In rest, numai bine, si sa speram, ca si creeatori de virusi, au greturi dupa masa de revelion.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Ne cerem scuze pentru intarziere.


    Portalul My Bitdefender este supus in prezent unor schimbari si momentan anumite functii nu o sa fie disponibile. Ne cerem scuze pentru situatie.


    Cat de curand toate functiile o sa revina la normal.


    O seara placuta!

  • asta inseamna cand? peste 3 luni?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Cand colegii mei de la online o sa termine treaba, o sa anunt oficial pe topicul asta.


    Este un proiect mai amplu ce implica atat programare cat si noi echipamente(servere in special).


    Daca ai nevoie de o informatie urgent(o cheie de licenta sau un link de instalare), colegii mei te vor ajuta cat de repede posibil.


    http://www.bitdefender.ro/support/contact-us.html


    Multumim pentru intelegere.

  • Salut :)


    Cand colegii mei de la online o sa termine treaba, o sa anunt oficial pe topicul asta.


    Este un proiect mai amplu ce implica atat programare cat si noi echipamente(servere in special).


    Daca ai nevoie de o informatie urgent(o cheie de licenta sau un link de instalare), colegii mei te vor ajuta cat de repede posibil.


    http://www.bitdefender.ro/support/contact-us.html


    Multumim pentru intelegere.


    Si de ce nu se lucreaza offline, si cand este gata totul,sa se implementeze doar schimbarile?

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Pentru ca pentru acest proiect nu se poate lucra offline din mai multe motive, unul din ele este faptul ca userii creeza constant conturi noi.


    O seara placuta!

  • cryssalthar
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    O sa spun eu de ce nu se face aceasta treaba offline, si de ce dureaza atata....


    Ce nu vor sa aflati voi este ca din cate se pare , platforma online a Bitdefender a fost atacata, iar din cauza acestor atacuri, mai multe persoane (printre care si eu) am putut vedea datele de cont ale altor persoane (pentru mine o doamna din USA) cu adresa, telefon, licente si tot tacamul). M-am adresat supportului Bitdefender cu o sesizare iar ulterior cu inca un email, incercand sa aflu daca si datele mele sunt in pericol si daca este necesar sa-mi schimb parolele...Stiti care este suportul ??? Zero, nici macar un amarat de email... iar din ce cred eu, problema este mult mai mare decat vor ei sa se auda.


    Astept cu interes raspunsul pe acest forum...in privinta la ce se intampla, iar daca voi credeti ca explicatia cu "nu se poate face offline" tine , va inselati domnilor .


    Multumesc,

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat februarie 2013
    Optiuni

    Salut :)


    Situatia a fost rezolvata de mult si pot sa iti spun sigur ca My Bitdefender nu a fost atacat de nimeni.


    Este mai complicat de sincornizat anumite baze de date.


    Actualizarea si lucrul s-au facut online din mai multe motive, unul din ele a fost expus mai sus.


    Cum situatia este rezolvata, declar acest topic inchis.


    O zi buna!

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!