Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bitdefender Total Security 2013 şi Windows Xp 64-bit

Optiuni

Am achiziţionat o licenţă Bitdefender Total Security 2013 pentru cinci calculatoare. Problema e că pe unul din ele am XP 64, şi aparent Total Security 2013 pe 64-bit nu e compatibil şi cu XP 64 (ceea ce mi se pare bătaie de joc, dar în fine).


Întrebarea mea e: Pot lua Bitdefender Total Security 2012 (Sau 2011, sau 2010, sau care merge cu XP 64) şi să folosesc la el licenţa de 2013?


Dacă da, care e cea mai recentă versiune de Bitdefender Total Security care să meargă pe XP 64?


Dacă nu, aceeaşi întrebare, plus încă una: Cum putem face să-mi pun şi eu orice formă de Bitdefender Total Security pe XP 64? Să-mi activaţi licenţa pe alea mai vechi sau ceva?


Muţumesc! Aştept şi eu un răspuns cât de rapid, mâine dimineaţă am nevoie să instalez licenţa pe la 10.

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Singura versiune compatibila cu XP x64 este Bitdefender 2011, dar pe acel sistem trebuie instalat XP Service Pack 2 prin Windows Update.


    S-a luat decizia de a nu mai oferi compatibilitate cu XP x64 pentru ca Microsoft nu a mai lansat pentru acest sistem Service Pack 3 si este oarecum vulnerabil.


    Produsul se poate instala de aici:


    http://download.bitdefender.com/windows/de...ty_2011_64b.exe


    Poti folosi fara nicio problema aceeasi cheie de licenta.


    O zi placuta!

  • Salut :)


    Singura versiune compatibila cu XP x64 este Bitdefender 2011, dar pe acel sistem trebuie instalat XP Service Pack 2 prin Windows Update.


    S-a luat decizia de a nu mai oferi compatibilitate cu XP x64 pentru ca Microsoft nu a mai lansat pentru acest sistem Service Pack 3 si este oarecum vulnerabil.


    Produsul se poate instala de aici:


    http://download.bitdefender.com/windows/de...ty_2011_64b.exe


    Poti folosi fara nicio problema aceeasi cheie de licenta.


    O zi placuta!


    XP 64 n-are decât 2 Service Pack-uri. Nu e vorba că Microsoft n-a lansat un al treilea Service Pack, e vorba că n-a fost NEVOIE să lanseze. SP1 la XP pe 32 bits și SP1 la XP64 sunt două chestii total diferite, fiecare se pretează la elementele prezente în fiecare din cele două sisteme de operare.


    Citez:


    The RTM version of Windows XP Professional x64 Edition is based on Windows Server 2003 Service Pack 1 codebase, as seen in System Properties applet in Control Panel. Because Windows XP Professional x64 Edition comes from a different codebase than 32-bit Windows XP, its service packs are also developed separately. For the same reason, Service Pack 2 for Windows XP x64 Edition, released on the March 13, 2007, is not the same as Service Pack 2 for 32-bit versions of Windows XP, released on August 25, 2004. In fact, due to the earlier release date of the 32-bit version, many of the key features introduced by Service Pack 2 for 32-bit (x86) editions of Windows XP were already present in the RTM version of its 64-bit (x86-64) counterpart. Service Pack 2 is the last released service pack for Windows XP Professional x64 Edition.


    Se vede clar de aici că voi (BitDefender) nu înțelegeți concepte de bază din arhitectura sistemelor de operare pe care trebuie să ruleze aplicațiile voastre. :))


    XP 64 nu e vulnerabil, oricum nu mai vulnerabil decât XP-ul pe 32. Ba din contră. :)


    În fine, o să încerc cu 2011 în cursul săptămânii și revin cu feedback.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Citeste aici te rog si ai sa intelegi de ce nu mai este suportat.


    http://support.microsoft.com/lifecycle/?ln=en-gb&c2=1173


    Asteptam noutati de la tine.


    O seara placuta!

  • Salut :)


    Citeste aici te rog si ai sa intelegi de ce nu mai este suportat.


    http://support.microsoft.com/lifecycle/?ln=en-gb&c2=1173


    Asteptam noutati de la tine.


    O seara placuta!


    Lifecycle-ul e cu totul altă mâncare de pește. :) Da, ăsta ar putea fi motiv. Dar atunci n-ar fi suportat nici XP pe 32. Și ăla e. :)


    Cred că vineri voi instala, trebuie să le pun la o firmă pentru care mai lucrez din când în când.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat februarie 2013
    Optiuni

    Salut :)


    Windows XP x64 este primul sistem de operare 64 bit lansat de Microsoft pentru utilizatorii casnici si in unele situatii, este cam instabil.


    O data cu lansarea Bitdefender 2012, s-a decis sa se scoata suportul pentru XP x64.


    Daca mai ai intrebari, te rog nu ezita.


    O zi buna!

  • Salut :)


    Windows XP x64 este primul sistem de operare 64 bit lansat de Microsoft pentru utilizatorii casnici si in unele situatii, este cam instabil.


    O data cu lansarea Bitdefender 2012, s-a decis sa se scoata suportul pentru XP x64.


    Daca mai ai intrebari, te rog nu ezita.


    O zi buna!


    M-am descurcat cu 2011, a functionat pe XP 64. N-am toate functionalitatile de la 2013 dar e mai bine decat nimic. 2012 nu merge nici el pe 64.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat februarie 2013
    Optiuni

    Salut :)


    Toate produsele noastre au aceleasi definitii, deci nivelul de detectie este la fel. Cu timpul s-au adaugat module noi, de accea unele lucruri difera.


    Multumim pentru feedback.


    O seara buna!