Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Licentiere Bitdefender

Optiuni

Buna ziua,


1) Daca am dezinstalat bitdefender de pe un pc licenta detinuta este valida in continuare ?


EX:bit cu 123 de zile ramase.Daca il dezinstalez si il instalez peste 3 zile o sa mai am 120 de zile ramase?


2)EX:Am licenta pentru 3 pc-uri.Daca 2 pc-uri au instalat bit.Daca dezinstalez un bit si il instalez pe alt pc o sa se utilizeze a treia licenta sau cea deja activa?


3)Pot sa folosesc aceste licente si cu Bitdefender 2012,2011?

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    O sa iti raspund acum la acele intrebari:


    1. Daca este licenta Retail si nu OEM/PC Lifetime Edition, acea licenta poate fi folosita si pe alt PC daca se dezinstaleaza de pe acel sistem(depinde de numarul de useri).


    O data activata o licenta, perioada de licenta se "scurge" chiar daca nu este folosita in produs.


    2. Atata timp cat numarul de produse care au acea licenta introdusa nu depaseste numarul maxim de useri, poti dezinstala si reinstala de cate ori doresti.


    3. Cheile de 20 de caractere pot fi folosite pe toate produsele, cheile de 7 caractere pot fi folosite doar pe Bitdefender 2011/2012/2013.


    Multumim.