Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Instalare Bitdefender 2013

Optiuni

Buna ziua si "Un an bun" tuturor!


Iata care e noua mea problema : am cumparat un nou calculator sub Windows 8, avand preinstalat antivirusul Trend Micro Internet Security (versiunea 30 de zile de incercare). Avand deja Bitdefender Total security 2013 (licenta pt 3 calculatoare / 2 ani), l-am instalat inca de la inceput, el ocupandu-se de toata "bucataria"dezinstalarii celuilalt antivirus. Numai ca dupa ce a facut toate actualizarile mi-a dezactivat placa (wifi) de retea spunand ca nu a gasit driver pentru ea. Dupa mai multe incercari fara succes de a rezolva problema, am restaurat sistemul la o ora anterioara instalarii antivirusului si totul a reintrat in normal. Am incercat sa activez antivirusul Trend... pentru a avea totusi o protectie pana ma lamuresc ce-i de facut. Imposibil de activat sau de dezinstalat, mesajul fiind : "Failed to load required icudt library". Am decis sa repun Bitdefender-ul, numai ca noua tentativa de reinstalare s-a soldat cu mesajul "Bitdefender SRL- Solutie incompatibila detectata. Continuati instalarea Bitdefender si dezinstalati solutia actuala", dupa care se opreste. Ma puteti ajuta, va rog ?


Multumesc

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat februarie 2013
    Optiuni

    Buna Anana :)


    Acea solutie de securitate de obicei se dezinstaleaza cu utilitarul special creat pentru ea, o sa gasesti utilitarul in aceasta lista:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=36510


    Cel mai probabil driver-ul de firewall de la acea solutie de securitate a ramas pe adaptorul Wi-Fi si de aceea nu functiona corect.'


    Dupa aceasta operatiune, restarteaza PC-ul si incearca sa reinstalezi Bitdefender.


    Daca mai ai nevoie de ajutor, te rog nu ezita.


    O seara placuta!