Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Instalate Bitdefender Is 2013

Optiuni

Salut,


Astazi 23.01 a existat o promotie intre orele 15:00 si 16:00 pe site, puteam descarca gratuit Bitdefender Internet Security 2013 cu o licenta valida timp de 1 an. Am introdus mail-ul personal, am primit si key-ul respectiv. Problema mea insa este urmatoarea: cand rulez instalarea, se descarca, scaneaza, iar la jumatatea instalarii primesc o eroare in care ma anunta ca Instalea a esuat.


Nu rulez niciun alt program, chiar si dupa restart se intampla aceeasi problema. De mentionat este faptul ca rulez un windows8 x86, iar cand ajunge la jumatatea instalarii in care imi dezactiveaza firewall-ul si windows defender apare eroarea.


Sugestii pentru rezolvarea problemei? :)

Comentarii

  • Aceeasi problema intampin si eu pe windows 8 x64 , nu am reusit in nici un fel sa trec mai departe .

  • Aceasi problema o am si eu,am windows 7 x64!


    Ca si eroare seccenter.exe application error.


    Am folosit bitdefenter acum aproximativ 8-9ani(aveam si atunci probleme,mergea greu pc-ul,erori peste erori).Credeam ca in acest timp au mai rezolvat din probleme.


    L-am instalat doar pt ca vazusem ca este gratuit pt 1 an si am zis sa il incerc(mare greseala).


    Acum(ca si acum ceva ani)cred ca o sa am probleme cu dezinstalarea.


    O sa mai incerc bitdefenter in 2030(poate veti mai exista pana atunci)


    PS: Avast nu m-a dezamagit pana acum si o sa il folosesc pe acesta in continuare

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Salut! :)


    Kill4r nici mie nu imi place la Bitdefender:


    1. bugurile


    2. suportul tehnic


    3. lipsa configurarilor mai avansate(meniu setari)


    In rest ca protectie, nimic de obiectat, detectie foarte buna, firewall foarte bun. In plus nici nu mai mananc resurse ca in versiuniile trecute.


    Am revenit la Bit dupa o perioada lunga de neutilizare din pricina bug-urilor.


    O seara placuta!

  • Aceeasi problema intampin si eu pe windows 8 x64 , nu am reusit in nici un fel sa trec mai departe .


    Same here...


    E o problema majora cu instalarea si dezinstalarea bitdefender.

  • mihai alexandru
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Este chiar asa de greu sa dati un raspuns la problemele utilizatorilor? Din data de 23 ian. cand a fost deschis topicul nici un spe######t nu a binevoit sa raspunda. Ori nu stiti rezolvarea problemei ori nu considerati necesar sa ne raspundeti.


    Problema de instalare am avut-o si eu. Varianta in limba romana da eroare la instalare. Sistemul este windows 8 cu licenta 32 biti. Am incercat si varianta in engleza si a mers din prima. Pe mine ma intereseaza in romana, nu toata lumea stie engleza.


    PS De ce apare asa cuvantul s p e c i a l i s t ? spe######t

  • Este chiar asa de greu sa dati un raspuns la problemele utilizatorilor? Din data de 23 ian. cand a fost deschis topicul nici un spe######t nu a binevoit sa raspunda. Ori nu stiti rezolvarea problemei ori nu considerati necesar sa ne raspundeti.


    Problema de instalare am avut-o si eu. Varianta in limba romana da eroare la instalare. Sistemul este windows 8 cu licenta 32 biti. Am incercat si varianta in engleza si a mers din prima. Pe mine ma intereseaza in romana, nu toata lumea stie engleza.


    PS De ce apare asa cuvantul s p e c i a l i s t ? spe######t


    Salut,


    Poti trimite un mail la suportul tehnic: suport@bitdefender.ro


    Ori deschizi un tichet aici: http://www.bitdefender.ro/support/contact-us.html


    Iti vor raspunde la mail ceva mai greu..eu am primit raspuns de la ei in 2 zile. Pana si staff-ul romanesc lucreaza greu :)

  • Math_Matei
    editat ianuarie 2013
    Optiuni

    Va salut!


    Curios lucru!


    Ieri, prin team viever, am instalat pe un xp sp3 la o cunostinta IS 2013. Cu toate ca n-avea decat 500MB RAM, instalarea s-a facut cu succes.


    Aveti si alte solutii de securitate instalate pe pc? Daca da, dezinstalati-le.


    Instalarea Bit IS 2013 ati incercat-o cu kitul online ro? Daca nu v-a mers, rulati utilitarul de dezinstalare al bitdefenderului , dupa care incercati cu kitul online en.


    De nu,incercati kitul full.


    x86


    x64


    E imposibil sa nu reuseasca instalarea!


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Multumesc pentru raspunsuri. Singurele programe de securitate au fost cele ale lui W8. De prima data le-am dezactivat . Kitul online in ro a fost primul incercat. Dezinstalarea a fost facuta cu utilitarul de la bitdefender. Ulterior am luat si kitul full in ro. Nici el nu a mers. Singurul care a mers a fost kitul full in engleza. ( Nu am incercat kitul online in engleza). Deocamdata sunt cu kitul in engleza instalat dar as vrea sa-l am in romana.


    Primesc niste mesaje in engleza ca incepe scanarea dar cand ma apropii cu mouse-ul de iconita respectiva dispare.

  • Va salut!


    Curios lucru!


    Ieri, prin team viever, am instalat pe un xp sp3 la o cunostinta IS 2013. Cu toate ca n-avea decat 500MB RAM, instalarea s-a facut cu succes.


    Aveti si alte solutii de securitate instalate pe pc? Daca da, dezinstalati-le.


    Instalarea Bit IS 2013 ati incercat-o cu kitul online ro? Daca nu v-a mers, rulati utilitarul de dezinstalare al bitdefenderului , dupa care incercati cu kitul online en.


    De nu,incercati kitul full.


    x86


    x64


    E imposibil sa nu reuseasca instalarea!


    Succes!


    Windows8 difera foarte mult fata de XP SP3, nu le compara :)


    Si faptul ca are doar 500 sau 512 mb RAM nu este recomandat. IS 2013 in lb. romana are un bug in raport cu windows 8 nu neaparat cu toate sistemele de operare.

  • rootkit
    Optiuni

    Salut :)


    Situatia cu instalarea produsului s-a rezolvat? Este totul in regula acum?


    O seara buna!

  • Eu nu. Mie nu-mi merge instalarea deloc. Am postat aici - http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...mp;#entry182553


    Am facut si un report cu software-ul vostru - http://dl.transfer.ro/BDSP_AO-PC_2013_04_1...0apr-776941.zip


    In speranta ca ma va lamuri cineva la timp.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Buna seara,


    @ TessellatedMind: Va multumesc pentru log-urile oferite. Le-am analizat si va voi trimite o solutie in cateva momente prin PM.


    Nu ezitati sa ne contactati din nou daca aveti nevoie de alte informatii sau de asistenta tehnica suplimentara.


    O seara placuta!