Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Carantina

Optiuni

As dori sa stiu daca si cand se va rezolva restaurarea din carantina si daca carantina va avea folderul ei(momentan fisierele din carantina sunt peste tot) .

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni
  • Multumesc pentru raspuns. Totusi am gasit pe forum precizarea ca va fi introdus acel buton de restaurare ceea ce ar fii super ok. De asemenea cred ca ar trebui totusi ca atunci cand este depistat un virus acesta sa fie mutat efectiv in carantina(folder special creeat de Bitdefender).Am observat ca de exemplu daca descarc eicar virus bitdefender il muta in "carantina" , ramane de fapt criptat in temporalele Internet explorer ,iar eu am setat sa se stearga temp. cand inchid browserul . Astfel ca in carantina imi arata ca exista eicar ,in realitate el a fost sters cand am inchis browserul, ceea ce duce la faptul ca daca sterg caratina , nu are ce sa stearga si arata in continuare ca este in carantina . La fel se intampla si daca dau de un virus criptat de Bitdefender (mutat in "carantina") si il sterg. Ar fi extraordinar daca sar putea face ceva in acest sens. In rest nota 10 pentru cum se comporta si deasemenea pentru echipa Bitdefender.

  • Salut Torro,


    Carantina este rescanata la fiecare update de motoare. Cum sereverele sunt in mentenanta si nu exista un update acestea vor ramane pana la urmatorul update.


    Te rog sa ne anunti daca mai exista fisierele dupa ce primesti updateul de motoare.

  • Salut. Totul este ok , dupa update resturile din carantina au disparut . Oricum raman la parerea ca mutarea fiserelor infectate intr-un singur loc si posibilitatea de restaurare ar fi ideal. Cred ca aceste doua lucruri nu ies din gandirea Bitdefender free referitor la nevoia de setari avansate sau de interventia utilizatorului . Credeti ca ele vor aparea pana la urma in Bitdefender free ?