Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema Cu Tot

Optiuni

Buna ziua,


Astazi am instalat un programel de pe internet, un "cleaner" pentru hard disk. De cand am instalat chestia aia, pe care am dezinstalat-o la 5 minute cu un utilitat specializat, Bitdefender-ul imi da urmatoarea eroare: "On-access scanning is disabled". Cand incerc sa schimb setarile din subcategoria antivirus a setarilor ceva le duce pe toate pe modul manual, eu incercand sa dau pe automat. Ce fel de virus este acesta, ce este de facut?

Comentarii

  • Math_Matei
    editat mai 2013
    Optiuni
    Buna ziua,


    Astazi am instalat un programel de pe internet, un "cleaner" pentru hard disk. De cand am instalat chestia aia, pe care am dezinstalat-o la 5 minute cu un utilitat specializat, Bitdefender-ul imi da urmatoarea eroare: "On-access scanning is disabled". Cand incerc sa schimb setarile din subcategoria antivirus a setarilor ceva le duce pe toate pe modul manual, eu incercand sa dau pe automat. Ce fel de virus este acesta, ce este de facut?


    Salut si bun venit pe forum!


    Ce versiune de Bitdefender folosesti?


    Iti recomand dezinstalare produsului , folosind utilitarul de la Bitdefender, apoi instaleaza asta da o scanare si sterge toti gandacii ce-i va gasi.


    Apoi reinstaleaza produsul Bitdefender!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Math_Matei
    editat mai 2013
    Optiuni

    Instalează CCleaner și eventual Argente Utilities , apoi rulează-le după dezinstalarea BitDefenderului!


    Astfel ai convingerea ca urmele produsului vor fi șterse complet!


    Cu CCleaner da și o curățare de regiștrii!


    Dupa ce restartezi sistemul, instalează BitDefender și sper sa nu mai ai necazuri!


    Bănuiesc ca nu mai ai nicio alta soluție de securitate instalata pe pc!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    @ rk3nzor : Depinde de tipul programului instalat. Aplicatiile care au filtre ce monitorizeaza sistemul in timp real pot intra in conflict cu modulul 'Scanare la Acces' din Bitdefender, ducand la nefunctionarea optima a acestuia.


    Intr-o prima faza puteti incerca sa reparati produsul accesand meniul Start > All Programs > Bitdefender 2013 > Reparare sau Dezinstalare > selectati 'Reparare'.


    Nu ezitati sa postati din nou daca situatia persista sau daca aveti nevoie de asistenta suplimentara.


    Multumim, va dorim o zi placuta!