Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Nici O Vs Nicio

Am tot stat crezand ca o vede cineva -_-


post-2623-1205476261_thumb.jpg


Bine ca e soare la Cluj.

Comentarii

  • Asta e versiunea acceptata ca fiind corecta . Dar asta e de vreun an doi, nu e asa recenta . Stiu ca ne batea la cap profu de limba romana sa avem grija sa scriem asa la bac.

  • claudiu
    editat martie 2008

    da si eu stiam ca burtosii si anticii din academia romana sunt niste idioti notorii insa nu trebuie sa ii ungem la suflet. la fel cum nu o sa accept niciodata anticamera in loc de antecamera. pana la urma oamenii fac limba ... nu niste cheliosi.


    si da mi se pare corecta "nici o problema"

  • alexcrist
    alexcrist
    editat martie 2008

    Claudiu, este problema ta daca nu iti convine modul in care "cheliosii" de la Academia Romana formuleaza regulile de scriere corecta (si sincer sa fiu, nici eu nu am fost total de acord cu unele reguli). Insa regulile sunt reguli, si trebuie respectate. Personal, m-am obisnuit foarte usor cu formele niciun, nicio (mai ales ca am avut BACul anul trecut, si am fost fortat sa ma obisnuiesc cu ele).


    Una peste alta, BitDefender este o aplicatie comerciala. In acest produs trebuie sa se foloseasca limba care este oficial acceptata ca fiind corecta (deoarece in caz contrar, ar veni altii si ar spune ca exista greseli gramaticale in produs...ceea ce ar fi mult mai rau). Daca nu iti place cum este formulata traducerea, solutia e simpla: BitDefender in limba engleza. ;)


    Cris.