Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[escaladat la echipa de Testare] Bitdefender Internet Security Blocheaza Accesul La Cpanel!

Optiuni

Dupa cum era de asteptat, produsul anului, isi face iar de cap, iar experti din acesta companie experimente pe oameni.


De o saptamana am o problema cu acesul la cPanel, am contactat firma de host, nu au reusit sa depisteze problema. Am incercat pe linux, si surpriza, totul functioneaza, Atunci am dedus ca problema este de la un soft instalat in pc. Primul banuit a fost BUGdefender. dupa dezinstalare ca prin minune totul functioneaza. La reinstalare totul nu mai functioneaza.


Dovada

Comentarii

  • DA, se pare ca problema a fost raportata inca din data de 20 http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...5&hl=cpanel


    Deci sunt 7 zile. Pana la rezolvare, va mai trece 2-3 luni.



    Multumim pentru promptitudine Bitdefender!!!!!!

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Multumim pentru raportare.


    Situatia pare a fi cauzata de modulul Traffic Light. Va rugam sa urmati pasii de mai jos si verificati apoi daca puteti accesa cPanel:


    Va trebui sa redenumiti fisierul BDTL.DLL din folderul de instalare in Safe Mode.


    Fisierul bdtl.dll se afla in aceasta locatie:


    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender


    - redenumiti fisierul din bdtl.dll in bdtl.old;


    NOTA:


    - este necesar sa dezactivati actualizarea automata Bitdefender (treceti butonul pentru Actualizare Automata pe OFF in consola Bitdefender), pentru ca fisierul respectiv sa nu fie recreat dupa ce l-ati redenumit;


    Va rog sa confirmati daca aceasta solutie temporara a permis accesarea cPanel, pentru a va putea oferi solutia permanenta.

  • Multumim pentru raportare.


    Situatia pare a fi cauzata de modulul Traffic Light. Va rugam sa urmati pasii de mai jos si verificati apoi daca puteti accesa cPanel:


    Va trebui sa redenumiti fisierul BDTL.DLL din folderul de instalare in Safe Mode.


    Fisierul bdtl.dll se afla in aceasta locatie:


    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender


    - redenumiti fisierul din bdtl.dll in bdtl.old;


    NOTA:


    - este necesar sa dezactivati actualizarea automata Bitdefender (treceti butonul pentru Actualizare Automata pe OFF in consola Bitdefender), pentru ca fisierul respectiv sa nu fie recreat dupa ce l-ati redenumit;


    Va rog sa confirmati daca aceasta solutie temporara a permis accesarea cPanel, pentru a va putea oferi solutia permanenta.


    Buna ziua Georgia. Da functioneaza. Cam greu se misca suportul tehnic.am deschis un ticket pe acesta tema din data de 27. raspuns zero.

  • Se poate ca a tunci cand este rezolvata problema.(1-2 luni). sa fim anuntati pentru a reinstala bitdefender. Nu de alta dar mai avem luni bune de chin*


    * Adica licenta.

  • Georgia
    Optiuni

    Va multumesc pentru confirmare.


    Implementarea solutiei definitive va fi anuntata in acest topic: http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=46294


    De asemenea, va voi trimite un email via ticket ID 20130827177001 in acest sens.


    O zi frumoasa!