Trick Or T(h)reat – A Halloween Campaign

Am primit un cod pentru Bitdefender Shield cu ocazia participarii la eventul numit in titlu. E o licenta pe 6 luni a produsului.


Cat timp e valabil acest cod pentru activare?


Intreb pentru ca momentan mai am cateva luni de licenta la Bitdefender Internet Security si as vrea sa il activez dupa ce imi expira licenta la BIS.

Comentarii

  • Georgia sau altcineva din staff poate raspunde la intrebare?

  • Iti va expira licenta pana cand iti va raspunde cineva avizat , aici!


    Sfatul meu este sa te loghezi in My Bitdefender si de acolo sa alegi support basic prin telefon, sau prin chat.


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Mda Gini ms de idee. Am intrebat in chat live si se pare ca o pot activa oricand. :)


    Oricum am postat pe forumul in engleza un topic pentru Georgia in care imi exprimam nemultumirea ca nu se ocupa si de partea ro a forumului.


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=49927


    :)

  • Mda Gini ms de idee. Am intrebat in chat live si se pare ca o pot activa oricand. :)


    Oricum am postat pe forumul in engleza un topic pentru Georgia in care imi exprimam nemultumirea ca nu se ocupa si de partea ro a forumului.


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=49927


    :)


    Ma bucur ca te-am putut ajuta!


    Am un dezgust total fata de noua administare a forumului.


    Sunt user cu mare vechime!


    Nu e o lauda, insa forumul merge din ce in ce mai prost!


    Am spus-o si inca o mai spun, se doreste dirijarea voita a tuturor userilor catre suportul premium ( pe bani )


    Acolo stiu un tip expert in ale Bitdefenderului.


    Si sa stii ca este extrem de ocupat, evident nu cu noi romanii...

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Ma bucur ca te-am putut ajuta!


    Am un dezgust total fata de noua administare a forumului.


    Sunt user cu mare vechime!


    Nu e o lauda, insa forumul merge din ce in ce mai prost!


    Am spus-o si inca o mai spun, se doreste dirijarea voita a tuturor userilor catre suportul premium ( pe bani )


    Acolo stiu un tip expert in ale Bitdefenderului.


    Si sa stii ca este extrem de ocupat, evident nu cu noi romanii...


    Salut Gini!


    Sint de acord cu tine. Indolenta este crasa atit pe forumul romanesc cit si pe cel englezesc. Mai bine ar inchide forumul. Oare Mr Talpes stie de ineficacitatea forumului? Cum ar putea fi contactat personal? Ai putea sa-mi trimiti un mesaj PM in legatura cu expertul de care vorbesti. Prefer sa-l platesc pe el decit o companie care nu are in vedere interesele cumparatorilor ci doar banii lor.


    Cu respect

  • JF42EHVAU


    Am interactionat cu live suport-ul lor de 2 ori. Odata cu pb din acest thread si a2a oara deoarece BIS-ul imi bloca critical windows updates.


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=50121 Inainte de a apela la live chat am postat pe forum in engleza. Mi-am imaginat ca acolo primesc raspuns mai repede. Am gresit crezand asta.


    Problema cu suportul live e ca te pun sa astepti milenii pana iti raspunde cineva(asta pentru astia care nu platim pentru suportul premium.)


    Am deschis suportul live, dupa vreo 30 min m-am saturat sa astept sa fiu conectat cu un operator de-al lor.


    Asa ca m-am apucat sa deschid mai multe live chat-uri in care am descris aceeasi problema doar formulata putin diferit. Si ce sa vezi; succes. La una dintre ferestre mi s-a raspuns dupa vreo 3 min :)


    De acum incolo asa o sa fac cand mai am de-a face cu ei. Deschid mai multe ferestre, sigur o sa imi raspunda la 1 dintre ele intr-un timp decent de asteptare.

  • Math_Matei
    editat noiembrie 2013
    JF42EHVAU


    Am interactionat cu live suport-ul lor de 2 ori. Odata cu pb din acest thread si a2a oara deoarece BIS-ul imi bloca critical windows updates.


    http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=50121 Inainte de a apela la live chat am postat pe forum in engleza. Mi-am imaginat ca acolo primesc raspuns mai repede. Am gresit crezand asta.


    Problema cu suportul live e ca te pun sa astepti milenii pana iti raspunde cineva(asta pentru astia care nu platim pentru suportul premium.)


    Am deschis suportul live, dupa vreo 30 min m-am saturat sa astept sa fiu conectat cu un operator de-al lor.


    Asa ca m-am apucat sa deschid mai multe live chat-uri in care am descris aceeasi problema doar formulata putin diferit. Si ce sa vezi; succes. La una dintre ferestre mi s-a raspuns dupa vreo 3 min :)


    De acum incolo asa o sa fac cand mai am de-a face cu ei. Deschid mai multe ferestre, sigur o sa imi raspunda la 1 dintre ele intr-un timp decent de asteptare.


    si ce te-au pus sa faci?


    eternul sfat sa rulezi support tool-ul si sa trimiti arhiva generata si apoi sa stai linist cumintel sa astepti sa se ocupe careva de pb ta!


    in cel mai fericit caz, preconizez vreo 2 luni...


    cei cu care tu ai vorbit, sunt invatacei, support level 1 cel mult, desi am mari banuieli ca nici macar atat


    ei au rolul doar de a-ti deschide un ticket.


    O fac chiar de tu nu soliciti asta, cat mai multe tickete, justifica munca lor asidua


    mare bășcălie va deveni BitDefender, daca va continua in acest stil.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Aveti atatea nemultumiri!De ce mai folositi B?Eu am pus intrebari legate de firewall (de ce sa folosim acasa/srviciu,public etc.) si nu sa raspuns...deci bug-uri comentati si mai am o intrebare,ce va nemultumeste la B?

  • Gini- da m-au pus sa rulez suport tool-ul.


    BDL- il folosesc pentru ca mai am inca cateva luni din licenta.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Gini- da m-au pus sa rulez suport tool-ul.


    BDL- il folosesc pentru ca mai am inca cateva luni din licenta.


    si dupa ce nu o sa mai ai licenta ce alegi?care este pentru tine cel mai bun antivirus?

  • Herr... iti doresc mult succes!


    răbdarea este o virtute!


    te sfătuiesc sa nu mai dai răspuns întrebărilor de tip chat.


    nu are rost!


    dacă tu consideri ca te pot sfătui/ ajuta în vreo privință, ma poți contacta și prin mesaj privat!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!