Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Consum Resurse

Optiuni

Am observat ca BTS build:17.23 RO,intra in conflict cu Cyberghost,cand utilizez soft-ul procesorul ajunge la 100% din cauza (Bitdefender agent-50% si Security service "virus shield"-50%) va rog rezolvati aceasta problema!


Astept raspuns si in celalalt topic legat de firewall!

Comentarii

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Optiuni

    Am dezinstalat BTS 2014 cu uninstall-ul pentru produs,am scanat cu cclener si cand am vrut sa reinstalez nici in ruptul capului nu mai merge sta la 67% o vesnicie!!!


    Am incercat si build-ul US nimic!


    Am reinstalat win.8.1 x64 la primul instal a mers dar acum nu mai reusesc.


    Totul a plecat de la incopatibilitatea cu cyberghost!


    eset smart security 7 MERGE !


    Va rog faceti ceva cu firewall pare inexistent!!!

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Optiuni

    Dupa ore intregi am reusit sa instalez BTS nu se instala din cauza cyberghost!Am dezinstalat CG si am reusit!


    Faceti ceva sa mearga si produsul asta.


    Si va rog firewall decizional sa poate memora setarile!!!

  • Georgia
    Optiuni

    Buna ziua,


    Am adaugat toate postarile dumneavoastra legate de acest subiect in acelasi topic, pentru a nu omite vreo informatie.


    Referitor la modul decizional: acesta retine setarile doar pentru sesiunea curenta, adica de cand ati activat Paranoid Mode si pana cand il inchideti. Nu va pot oferi deocamdata informatii sigure cu privire la functionalitatea sau implementarea acestei functii in produsul Bitdefender 2015.


    De asemenea, ce vreti sa spuneti prin

    Va rog faceti ceva cu firewall pare inexistent!
    Cu ce situatie v-ati confruntat si cum era setat Firewall-ul pentru adaptorul curent?


    In ceea ce priveste conflictul cu Cyberghost, va rog sa mentionati daca ati contactat deja echipa de suport tehnic. In acest caz voi avea nevoie de numarul ticketului dumneavoastra.


    Daca nu ne-ati anuntat inca prin email sau telefonic, va solicit permisiunea de a va deschide un ticket in sistem, pentru o mai buna comunicare.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Optiuni

    Se poate inchide,au rezolvat cei de la cyberghost,era de la soft-ul lor.


    "Referitor la modul decizional: acesta retine setarile doar pentru sesiunea curenta, adica de cand ati activat Paranoid Mode si pana cand il inchideti. "


    Deci daca il las setat stie ce are de facut si dupa un restart?o sa verific.astept versiunea 2015,ceva data de lansare,beta,macar?

  • Paul.R
    Optiuni

    La sfarsitul lui februarie, inceputul lunii martie cred ca va fi lansat beta-ul versiunii 2015.


    Bafta!

  • Georgia
    Optiuni

    @ Paul.R


    Nu s-a stabilit inca data de lansare pentru Bitdefender 2015 beta. Va rugam sa va abtineti de la distribuirea de informatii false.


    @ bdl


    Va multumim pentru feedback.


    Dupa Windows restart, regulile de Firewall ar trebui sa fie pastrate, atata timp cat Paranoid Mode (modul decizional) este activ.