Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bdf Total Security 2008 Problema

Optiuni

Salut,


Am achizitionat Total security 2008 si am urmatoarea problema: folosesc winproxy de la blue ccote systems pentru partajarea conexiuni la internet cu alte 5 calculatoare. Cu firewall activat nu functioneaza blocand tot. Am adaugat fiecare ip (cele 5 de la cal respective) in trusted zone dar degeaba.


Ce pot sa fac ca cele 5 calc sa poata sa se conecteze prin winproxyul meu la internet.


Multumesc

Comentarii

  • alexcrist
    Optiuni

    Salut STL,


    Sa inteleg ca WinProxy este un program la care se conecteaza celelalte calculatoare, iar WinProxy le ofera acces la internet, corect?


    In cazul asta, probabil ca WinProxy foloseste anumite porturi care sunt blocate de Firewall in mod implicit. Citeste asta, si posteaza daca reusesti sa rezolvi problema: http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=4421


    Cris.

  • nauc
    Optiuni
    Salut,


    Am achizitionat Total security 2008 si am urmatoarea problema: folosesc winproxy de la blue ccote systems pentru partajarea conexiuni la internet cu alte 5 calculatoare. Cu firewall activat nu functioneaza blocand tot. Am adaugat fiecare ip (cele 5 de la cal respective) in trusted zone dar degeaba.


    Ce pot sa fac ca cele 5 calc sa poata sa se conecteze prin winproxyul meu la internet.


    Multumesc


    :rolleyes: Eu ma pregatesc sa leg doua in casa la mine si ma tot gandesc ce metoda sa abordez,deoarece nu stiu decat cate ceva despe una sau alta(retea lan sau wireless),mai nou citind despre reteaua prin priza electrica.Mi-ar surade ultima varianta,insa nu gasesc detalii si eventuale costuri,pentru ca eu nu fac decat sa ma "cert"cu nevasta-mea de la distanta... :wub:


    O sa mai cautam sa mai citim...


    Cu respect,


    naucul

  • STL
    Optiuni

    Cris ai inteles exact ce este winproxy drept urmare am folosit metoda oferita de tine dar tot nu functioneaza...:(


    mai ai sa-mi dai vreun sfat?