Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Probleme Firewall In Bis 2014

Optiuni

Buna dimineata!


Am instalat acum o saptamana BIS 2014 pe Win7 Ultimate, 64bit. Cam o data pe zi, nu imi dau seama ce anume declanseaza asta, dar portul 22 se inchide. Am sunat la ISP, ei declara sus si tare ca ei nu inchid TCP 22 si nici nu se face automat de la ei din servere. Am observat deja ca, fata de BIS 2013, versiunea 2014 e mai restrictiva. Am incercat metoda gasita aici (editarea xml-ului rules) dar nu rezolva cu nimic problema. Puteti, va rog, sa imi explicati ce anume ar duce la blocarea portului asa, din senin?


Nici dupa folosirea tool-ului de dezinstalare nu se intampla nimic, aceeasi problema.


Precizez ca doar la o reinstalare de sistem nu mai am probleme. Am facut asta deja de 3 ori saptamana asta. Va stau la dispozitie daca mai doriti si alte informatii de la mine.


Multumesc,


O zi buna!

Comentarii

  • Chiar nici o rezolvare? Folosesc produsele voastre de ani buni, dar o sa ma lepad destul de repede avand in vedere suportul pe care il oferiti.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Buna ziua brumarici,


    Va rugam sa luati in considerare faptul ca daca situatia persista dupa dezinstalarea programului Bitdefender, nu este cauzata de acesta.


    Va recomandam sa contactati suportul tehnic Microsoft pentru solutionare.


    Va multumim pentru intelegere.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!