Steam Blocat De Bitdefender

Salut!


Bitdefender IS 2014 imi blocheaza accesul la steam.


Folosesc BIS 2014 (ultima versiune,descarcat de pe forumul Bitdefender).


Windows cu toate update-urile la zi.(original)


Bafta!

Comentarii

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Buna seara Paul,


    Ati incercat sa creati exceptii in Bitdefender pentru acest program?


    http://www.bitdefender.com/support/How-to-...tions-1163.html

  • Salut Paul.Si eu am avut probleme cu steam.Nu vreau sa par paranoic dar am observat ca steam contine mai multe aplicatii nesemnate digital printre care si steamROreporter.exe .Aplicatia nu cred ca ar contine virusi dar ofera un mediu de joc mai ostil jucatorilor din romania.Sper sa ma insel.De la instalarea Steam calculatoru meu se crasuieste in fiecare zi.Cat despre crearea de exceptii in firewal sau av nu recomand ba din contra tratarea aplicatiei steam cu mai multa precautie si daca se poate dezinstalarea ei.Din event viewer am observat ca aplicatia respectiva interactioneaza fara justificare cu kernelbase.dll.E o aplicatie mult prea invaziva fara vreo justificare si consider ca pune in pericol stabilitatea si securitatea calculatorului.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    @ Firestart: multumim pentru completare


    @ Paul.R: mai aveti nevoie de ajutor sau putem inchide topicul?

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat aprilie 2014

    Salut!


    Firestart multumesc de informatii. Am observat si eu "activitati"(procese) dubioase ale aplicatiei steam, dar tinand cont ca jocurile le am pe steam nu am cum sa nu folosesc aceasta aplicatie.


    Georgia poti inchide topicul te rog!


    Multumesc tuturor!


    Caz rezolvat! (proces la excluderi , urmat de un restart)


    Imi cer scuze de intarzierea raspunsului.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Astept cu nerabdare noutatiile din versiunea 2015 (http://www.bitdefender.com/beta/), m-am inregistrat 1 data pe site-ul Bitdefender(acum cateva saptamani) si am primit si un mail cum ca am fost ales in campania beta("You have been selected as a BETA Tester"). Trebuie sa ma mai inregistrez inca o data?