Chiar Am Nevoie De Ajutor

Am nevoie de ajutor.Am niste virusi si nu reusesc sa ii scot,am Bit defender versiunea 10.free


Virusii sunt :


C:\\Ms32dll.dll.vsb(fisieru acesta nu reusesc nici cum sa il gasesc ca nu mi-l arata) Infected: Generic.ScriptWorm.13CE460A


Nu ma lasa nici delet nimic sa fac cu el si nici sa ii dau delet manual sau ceva ca nu e de gasit fisieru... Ma poate ajuta cineva?

Comentarii

  • Salut fiyah,


    Intai deschide TaskManager (Ctrl+Alt+Del), si da Kill la toate procesele numite wscript.exe.


    Apoi urmeaza pasii de aici: http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=3573 ca sa faci vizibile fisierele ascunse.


    Apoi intra in fiecare partitie (cu clic dreapta->Explore, NU cu dublu-clic) si sterge fisierul vbs din radacina si, daca exista, fisierul autorun.ini.


    Apoi descarca HijackThis, scaneaza sistemul si posteaza logul.


    Cris.

  • POftim logu momentan nu am ami avut virusi am reusit sa scot,dar merge unpic cam greu si aici e logu :

    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=1906" data-fileid="1906" rel="">hijackthis.log

  • Logul este curat.


    Cum anume "merge un pic mai greu"? Din cate vad in log, nu prea ai procese care sa iti manance resursele, exceptand BitComet, Garena si w3hph.exe (Warcraft 3). Incearca sa le inchizi pe astea, si vezi cum merge.


    Cris.

  • Logul este curat.


    Cum anume "merge un pic mai greu"? Din cate vad in log, nu prea ai procese care sa iti manance resursele, exceptand BitComet, Garena si w3hph.exe (Warcraft 3). Incearca sa le inchizi pe astea, si vezi cum merge.


    Cris.


    acu merge bine mersi mult de ajutor,mergea de la virusi aia greu dar am facut ce mi-ai zis si merge bine:) multumesc inca odata.

  • Cu placere.


    Daca mai ai alte probleme, forumul iti sta la dispozitie. :)


    Cris.