Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Control Parental - Blocheaza Loginu Yahoo

Optiuni

Controlul parental blocheaza logarea la yahoo fara sa fie in black list.Se impune dupa parerea mea o regandire a acestei functii ASAP.Am crezut la inceput ca ar fi de la un virus ceva am petrecut ore in sir fara sa ii dau de cap.Daca as fi sefu BD ala care se ocupa de control parental ar zbura ca un zmeu de acolo.Prejudiciaza grav calitatea BD


Situatia este 100% din vina controlului parental.


Din nefericire nu pot sa va furnizez lincurile pe care le am la blacklist pt ca interfatza web control parental nu iti permite banala functie copy paste.Jalnic

Comentarii

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Buna ziua,


    Va rugam sa revizuiti regulile forumului Bitdefender (#9, REGULI GENERALE):


    http://forum.bitdefender.com/index.php?act...f=364&id=19


    Atacurile verbale repetate indreptate impotriva membrilor din echipa Bitdefender vor rezulta in suspendarea contului dumneavoastra.


    Pentru a va putea ajuta, va rugam sa specificati:


    1) URL-ul Yahoo accesat


    2) Mesajul care apare la accesare


    3) Daca situatia persista cand stergeti profilul Windows din Parental Control, insa ramane in pozitie ON butonul de Parental Control din interfata Bitdefender


    Asteptam raspunsul dumneavoastra.

  • Buna ziua,


    Va rugam sa revizuiti regulile forumului Bitdefender (#9, REGULI GENERALE):


    http://forum.bitdefender.com/index.php?act...f=364&id=19


    Atacurile verbale repetate indreptate impotriva membrilor din echipa Bitdefender vor rezulta in suspendarea contului dumneavoastra.


    Pentru a va putea ajuta, va rugam sa specificati:


    1) URL-ul Yahoo accesat


    2) Mesajul care apare la accesare


    3) Daca situatia persista cand stergeti profilul Windows din Parental Control, insa ramane in pozitie ON butonul de Parental Control din interfata Bitdefender


    Asteptam raspunsul dumneavoastra.


    eu v as ruga respectuos sa nu ma mai faceti sa pierd vremea cu tot felul de functii care nu functioneaza (si care blocheaza siteuri legitime ca google si yahoo) si cu reinstalari de windows din cauza unui produs BD defectuos.


    (1)Controlul parental nu functioneaza si il prezentati ca fiind unul functional.


    (2)Vsserv si sccenter merg cand unul cand altu la 50 cpu depinde de ce chef au.


    (3)Nu inteleg de ce trebuie ca utilizatorii sa cada la mijloc in ceea ce pare un joc de ping pong intr BD si google ma refer la fisierele cookie double click detectat cu obsesie de BD dupa care unele functii google nu mai functioneaza.Daca, considerati ca google e un site malitios introduceti l ca atare in black list sau ceva...


    (4)Functionare defectuoasa firewall la ipv 6


    (5)Atacurile nu sunt verbale sunt in scris ;) si sunt legitime adica au un suport in realitate si nu au darul de a jigni persoana ci pur si simplu de a transha o problema care se sparge de un exagerat de lung timp gratuit in capul nostru al utilizatorilor.


    (6)Functia antispam nu functioneaza intrucat primesc mesaje e-mail de la mine insumi fara ca eu sa trimit asa ceva.


    (7)Excluderile de la scanare acces si la cerere nu functioneaza..am exclus de la scanare un memory stick iar el este in continuare scanat cu sarguinciozitate.


    (8)Errori semnificative produse de functia tune-up


    (9)Sandboxul bd nu poate lansat de nicaieri


    (10)Accentuata incompatibilitate cu alte produse legitime avansate de securitate gen EMET sau alte produse firewall


    Deci tragand line din 10 functii doar vreo 2-3 au vreo relevantza privind securitatea pc-ului restul functioneaza partial sau deloc conferind o protectie de cel mult 60%


    PS... url-ul yahoo accesat.. nu stiu ce sa mai adaug ca tzine iar de regula 9..am zis clar login yahoo mai clar de atat nu am cum


    ..mesajul care apare la accesare: nu exista un mesaj care sa apara..asteptam 3 ore sa vedem un mail pe care nu apucam sa il vedem..asta e semnu,..


    ..nu am nici un profil windows pe care sa il sterg eu vorbeam de controlul parental BD nu pricep la ce anume va referiti.Am recurs la dezactivarea control parental in acest fel reusind sa ma loghez la yahoo si determinarea cu exactitate a cauzei care mi a afectat negativ functionare pc timp de vreo 2 saptamani

  • S-a rezolvat prin dezinstalarea definitiva BD TS..o soultie firewall free mult mai puternica PF, Quiho (free) care se bazeaza si pe motorul BD dar nu numai , un antiloger pe locul 1 in lume care incepe cu litera S (payed) si EMET Technical preview 2 (free) au inlocuit si surclasat modulele BD TS


    Consumul de resurse este foarte scazut.


    Scuze pentru unele formulele mai contondente ale postarilor mele.


    Mult succes echipei BD la versiunea 2015!Va rugam sa tineti cont si de utilizatorii avansati.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!