Bitdefender 2015 Beta

http://www.bitdefender.com/beta/ este si in limba romana?ce este nou?ati mai lucrat la firewall "mod decizional"?

Comentarii

  • Math_Matei
    editat aprilie 2014

    http://www.bitdefender.com/beta/ este si in limba romana?ce este nou?ati mai lucrat la firewall "mod decizional"?


    Nu este in lb romana!


    logheaza-te aici:


    https://my.bitdefender.com/en_us/my/#page=main.login


    si urmareste discutiile!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM


  • http://www.bitdefender.com/beta/ este si in limba romana?ce este nou?ati mai lucrat la firewall "mod decizional"?


    intrezaresc ceva legat de mai multe optiuni standard, mediu si expert?Ar fi super sa existe si modul expert.De incercat nu ma incumet deocamdata

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    intrezaresc ceva legat de mai multe optiuni standard, mediu si expert?Ar fi super sa existe si modul expert.De incercat nu ma incumet deocamdata


    da nici eu nu il incerc inca sigur este plin de bug-uri,sper sa nu se intample ca si cu versiunea 2014 care a avut atatea probleme ...

  • Salut


    Eu incerc sa execut install (bitdefender_tsecurity_beta.exe) si am acelasi mesaj de eroare : this program requires an internet connection.... desi internet connection merge brici, WIn Defender/Firewall dezactivate, orice alta solutie antivirus dezinstalata, bitdefender uninstall tool executat.


    Vreo alta sugestie?


    Multumesc,


    Georgee

    post-180176-1398328633_thumb.jpg

  • Salut


    Eu incerc sa execut install (bitdefender_tsecurity_beta.exe) si am acelasi mesaj de eroare : this program requires an internet connection.... desi internet connection merge brici, WIn Defender/Firewall dezactivate, orice alta solutie antivirus dezinstalata, bitdefender uninstall tool executat.


    Vreo alta sugestie?


    Multumesc,


    Georgee


    Daca ai blocat ceva din firewalul windows si pe urma i ai dat disable regula respectiva ar putea ramane blocata.Eu zic sa dai enable la firewall si la tipul retelei incearca public.Incearca pe urma si reinstalarea driverului retelei wireless.Este posibil ca unele servicii windows sa le ai disabled gen "Server" tcp/ip sau alte servicii care tin de internet..da le pe modul manual sau pe automatic

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Cum vi se pare versiunea beta?


    Firewall decizional este mai "serios"?


    Exista mai multe setari?


    Poti ascunde serialul cu o parola?


    Actualizarile vin mai repede pentru limba romana?


    La ce build sa ajuns?

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Buna ziua,


    Versiunea beta nu este lansata decat in limba engleza.


    Pentru orice fel de intrebari si probleme depistate pe Bitdefender beta 2015 va rugam sa folositi butonul de "Feedback" din produs. Sau accesati:


    https://my.bitdefender.com/en_us/my/#page=f...k.newbeta.index

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    BTS 2015 este la build-ul 18.10 dar nu pot sa cred !!! ca sa scos functia pentru firewall "decizional" si nu inteleg de ce nu se lanseaza si in alte limbi versiunea beta!!


    De ce?


    Tot asa se continua:update mai rapid pentru versiunea engleza,parca nu suntem romani!

  • BTS 2015 este la build-ul 18.10 dar nu pot sa cred !!! ca sa scos functia pentru firewall "decizional" si nu inteleg de ce nu se lanseaza si in alte limbi versiunea beta!!


    De ce?


    Tot asa se continua:update mai rapid pentru versiunea engleza,parca nu suntem romani!


    partea de firewall a ramas mai slaba decat firewalu windows


    built-in.Dupa BD 2011 au urmat versiuni din ce in ce mai slabe

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    partea de firewall a ramas mai slaba decat firewalu windows


    built-in.Dupa BD 2011 au urmat versiuni din ce in ce mai slabe


    Dar nu inteleg de ce,firewall nu trebuie sa fie ceva esential la un produs "anti-virus" ?Nu vreau sa se supere nimeni dar pana acum am testat cam toate produsele "de top" si "no name" si cam cel mai "friendly" firewall este al celor de la Eset.


    Sper sa se lucreze si la BitDefender la acest "modul",ca user platitor am dreptul sa fac setari de permisiune,NU ???


    Sunt foarte dezamagit ca se merge in directia "money" si nu pe parerile user-ilor via update care vine mai repede in limba engleza,ce sa mai zic,sper ca versiunea 2015 sa fie altceva dar la cum arata BETA asa va fi si final,setari aprope deloc.


    PACAT !

  • Dar nu inteleg de ce,firewall nu trebuie sa fie ceva esential la un produs "anti-virus" ?Nu vreau sa se supere nimeni dar pana acum am testat cam toate produsele "de top" si "no name" si cam cel mai "friendly" firewall este al celor de la Eset.


    Sper sa se lucreze si la BitDefender la acest "modul",ca user platitor am dreptul sa fac setari de permisiune,NU ???


    Sunt foarte dezamagit ca se merge in directia "money" si nu pe parerile user-ilor via update care vine mai repede in limba engleza,ce sa mai zic,sper ca versiunea 2015 sa fie altceva dar la cum arata BETA asa va fi si final,setari aprope deloc.


    PACAT !


    fw eset este chiar mai slab decat cel BD conform av test sectiunea firewall


    nu stiu daca se poate dar incerca sa schimbi key-ul produsului in Bitdefender Antivirus Plus iar la firewall pune comodo sau Private firewall care sunt free si sunt cele ma bune solutii ale momentuli .Un alt produs foarte bun este Spyshelter Firewall 3.1 care se intelege bine cu BD

  • fw eset este chiar mai slab decat cel BD conform av test sectiunea firewall


    nu stiu daca se poate dar incerca sa schimbi key-ul produsului in Bitdefender Antivirus Plus iar la firewall pune comodo sau Private firewall care sunt free si sunt cele ma bune solutii ale momentuli .Un alt produs foarte bun este Spyshelter Firewall 3.1 care se intelege bine cu BD


    Un alt test demn de luat in considerare il poti gasi aici

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    imi da cineva link cu BTS-2015 in limba romana?a aparut?

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2014

    Inca nu a fost lansata versiunea in limba romana.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    editat iulie 2014
    Inca nu a fost lansata versiunea in limba romana.


    Mersi de raspuns Paul.R,de cand am vazut nemultumirile celor care au versiunea 2015 in engleza+ca nu exista firewall decizional (interactiv)+update nu vine in lb.romana la fel de repede +setari minime,nu emana incredere,nu mai inteleg nimic,"autopilot" ce-i asta numai exista nici o intimitate,platesti sa-ti faca "altii setarile",o sa vedeti cate probleme o sa intampinati,atatea sisteme de operare,atatea soft-uri care se comporta diferit,cel mai bine era sa mergeti pe o alta pista,sa poata fiecare sa-si faca ce setari are nevoie (ceva de genul standard,expert).


    NU o sa fac update!Doar o sa testez sa argumentez si alte "bug-uri" ...pentru versiunea in ROMANA!


    Mersi

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Mersi de raspuns Paul.R,de cand am vazut nemultumirile celor care au versiunea 2015 in engleza+ca nu exista firewall decizional (interactiv)+update nu vine in lb.romana la fel de repede +setari minime,nu emana incredere,nu mai inteleg nimic,"autopilot" ce-i asta numai exista nici o intimitate,platesti sa-ti faca "altii setarile",o sa vedeti cate probleme o sa intampinati,atatea sisteme de operare,atatea soft-uri care se comporta diferit,cel mai bine era sa mergeti pe o alta pista,sa poata fiecare sa-si faca ce setari are nevoie (ceva de genul standard,expert).


    NU o sa fac update!Doar o sa testez sa argumentez si alte "bug-uri" ...pentru versiunea in ROMANA!


    Mersi


    Multumim pentru feedback.


    Utilizatorii care nu doresc sa foloseasca Profiles (work, game, movie) - care schimba setarile din Windows si setarile Bitdefender pentru imbunatatirea performantei calculatorului in timpul desfasurarii acestor activitati - pot alege profilul Standard. In acest caz, nu se va aplica nicio modificare in sistem sau in Bitdefender.


    Un sfarsit de saptamana placut!

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Dna Georgia multumesc de raspuns,o sa vina update la BTS 15 care sa readuca modul "firewall decizional" ?


    De ce sa renunta?Am citit si nimeni nu este multumit,nu conteaza?

  • Mersi de raspuns Paul.R,de cand am vazut nemultumirile celor care au versiunea 2015 in engleza+ca nu exista firewall decizional (interactiv)+update nu vine in lb.romana la fel de repede +setari minime,nu emana incredere,nu mai inteleg nimic,"autopilot" ce-i asta numai exista nici o intimitate,platesti sa-ti faca "altii setarile",o sa vedeti cate probleme o sa intampinati,atatea sisteme de operare,atatea soft-uri care se comporta diferit,cel mai bine era sa mergeti pe o alta pista,sa poata fiecare sa-si faca ce setari are nevoie (ceva de genul standard,expert).


    NU o sa fac update!Doar o sa testez sa argumentez si alte "bug-uri" ...pentru versiunea in ROMANA!


    Mersi


    Destept baiat ! Ai dreptate dar cred ca nu o sa te bage nimeni in seama.

  • Destept baiat ! Ai dreptate dar cred ca nu o sa te bage nimeni in seama.


    toate produsele bune av care intra in maintsream intra sub diverse presiuni...In definitiv internetu nu e facut sa ne uitam la filme ci e facut sa se uite ei la filmele noatre.. ;))..


    Din 2011 bd s a dus la culcare