Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Problema instalare NERO

Optiuni
***************************************


FIREWALL...


Amical:acest instrument,de oriunde provine el,este ca si -comportamental-un partid politic.Pentru acelasi scop promite/sustine solutii,dar nu se "impaca" unul cu altul...Eu rugam echipa BD sa mearga la Microsoft -s.a- si in probleme de uz general sa inchee pact de colaborare.Gandesc ca asa toti vor si realiza ceeace in fapt promit.Ma refer la programatorii de profesie in domeniu.


Referitor la concluzia pe care o desprinzi privind rezolvarea cu un nou dispozitiv de legatura in internet-repet,sunt doar un user-cred ca sustine afirmatia mea de mai sus (vezi intrebarile mele de mai inainte).Adica, nu toate programele au aceeasi "tinta".Sistemul de operare pune o restrictie,utilitarul alta,in aceeasi situatie data.La randul lor,port-urile/suporturile, sunt realizate in felul lor...


Problema noastra,a utilizatorilor este sa "mearga" totul,chiar din prima,indiferent cum am gandit-o."Eu am dat bani"...etc.


Noi ar trebui-toti userii- sa apelam numai la oameni instruiti cand concepem/dorim sa facem ceva ce noi nu cunoastem suficient,chiar daca am avea ceva cunostinte.Specializarea este baza.Nu fac morala nimanui,ci,in special,ma adresez tineretului foarte impetuos,care dupa ce convinge parintii sa faca o cheltuiala,se apuca si strica ceeace dorea sa faca "mai bun".


Iar analistilor programatori,prin "problemele"puse de catre noi in discutie,sa le venim in ajutor,


Cu tot respectul,


naucul


***********************************


INCURCATURA !?!


---------------------


Am cumparat un DVD Writer Lightscribe Samsung.Am primit si DVD-ul cu NeroExpres 7(ver.7.9.6.4 OEM).


NU POT instala programul Nero!Imi spune ca install-erul nu permite.Sa-l desinstalez/reinstalez.Am facut ce mi-a cerut,dar o tine pe a lui...Pe un HDD de 40GO formatat ntfs a mers instalarea.Pe acesta de 160 GO formatat fat 32 nu merge.Sa fie asta singura conditie?Sau sistemul meu de operare windows XP -32 b-s-a "prostit?".Antivirusul instalat este BD total security 2008,care ma asigura precum ca nicio problema nu afecteaza securitatea sistemului meu.Chestia cu "tuns,ras si frezat" o stiu,dar nu-mi surade,-adica sa reformatez si sa plec pe "curat/fresh"-.Sunt sigur ca pot primi ajutor de la cunoscatori si de aceea va rog sa-mi spuneti ce se poate face?


Multumesc,naucul

Comentarii

  • alexcrist
    Optiuni

    Poti incepe prin a crea un nou topic, nu a posta intr-un topic care nu are absolut nicio tangenta cu ce intrebi tu. (de data asta ti-am mutat eu postul intr-un topic nou...sper sa-l gasesti)


    Apoi poti continua prin a spune exact ce eroare primesti, pentru ca nimeni pe aici nu e medium (cel putin, din cate stiu :D ) ca sa ghiceasca ce erori ai, si cum se rezolva. Deci cateva detalii (daca nu mai multe) ne-ar ajuta sa ne dam seama care ar putea fi problema.


    Cris.