Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bug Bd In Outlook Express

Optiuni
Zonzo
editat mai 2008 în Discu355ii generale

Bara BD nu este integrata in Outlook Express decat daca se lucreaza "local". In "remote" ea nu exista nici daca lucrez cu VNC nici in remote de Windows. Practic nu exista posibilitatea de accesare a modulului anti spam cand se lucreaza remote.

Comentarii

  • nauc
    Optiuni
    Bara BD nu este integrata in Outlook Express decat daca se lucreaza "local". In "remote" ea nu exista nici daca lucrez cu VNC nici in remote de Windows. Practic nu exista posibilitatea de accesare a modulului anti spam cand se lucreaza remote.


    *******************************************************************************


    La mine este functional in bara a treia cu toate optiunile.In conditii normale,dupa ce ai facut configurarea trebuie sa fuunctioneze.Revezi optiunile din BD si ale O.Ex.


    Spun astea ca utilizator.Daca te adresezi unui moderator,acesta va sti mai direct/complet sa-ti dea raspunsul dorit.Succes!


    Cu respect,


    naucul

  • Zonzo
    Optiuni
    *******************************************************************************


    La mine este functional in bara a treia cu toate optiunile.In conditii normale,dupa ce ai facut configurarea trebuie sa fuunctioneze.Revezi optiunile din BD si ale O.Ex.


    Spun astea ca utilizator.Daca te adresezi unui moderator,acesta va sti mai direct/complet sa-ti dea raspunsul dorit.Succes!


    Cu respect,


    naucul


    Unde e bara a treia? Eu nu gasesc in OE decat 2 toolbar. Nu gasesc nimic in configurarile BD sau OE in legatura cu toolbarul. Oricum asta s-a intamplat odata cu upgradeul la versiunea 2008. In cele mai vechi mergea corect. Oricum nici consola de management a pachetului nu functioneaza prea grozav. De exemplu ar trebui sa poata upgrada clientii in mod automat. Lucrul asta nu a mers decat pe calea veche cu deployment manual. Totusi poate gresesc undeva si stie cineva ce e de facut.


    Zonzo

  • nauc
    Optiuni
    Unde e bara a treia? Eu nu gasesc in OE decat 2 toolbar. Nu gasesc nimic in configurarile BD sau OE in legatura cu toolbarul. Oricum asta s-a intamplat odata cu upgradeul la versiunea 2008. In cele mai vechi mergea corect. Oricum nici consola de management a pachetului nu functioneaza prea grozav. De exemplu ar trebui sa poata upgrada clientii in mod automat. Lucrul asta nu a mers decat pe calea veche cu deployment manual. Totusi poate gresesc undeva si stie cineva ce e de facut.


    Zonzo


    **********************************************


    In OE bara a treia este in optiuni avansate din tools.BD (total 2008)este la mine cel mai bun ajutor,functioneaza impecabil si permite si personalizari.


    Nu-mi permit sa dau decat impresii personale ca utilizator eu nefiind moderator pe linie de antivirus.Se updateaza in fiecare ora.L-am "rugat"sa faca asta silentios si sa nu ceara restartarea calculatorului dupa update si ma "respecta".


    Am facut cu BD backup la tot diskul C de 23 GO pe un alt hardisc,realizand tot ceeace i-am cerut.Am facut exercitii si de restaurare si mi-a dat inapoi ce am cerut din backup.De aceea eu apreciez in mod deosebit colectivul de programatori de acolo.Si-au dat seama ca este nevoie de un pachet de utilitare pentru a mentine la inaltime produsul antivirus,adaugand unelte in plus de siguranta si conservare.


    Asta stiind fara a fi fatarnici ca marea majoritate a utilizatorilor de calculatoare nu au "aplecarea"pentru a se descurca mai ales atunci cand intra si in jungla internetului...


    Chiar mi-asi permite sa le sugerez sa infiinteze o sectie de asistenta pe linie de soft,contra cost,la preturi accesibile.Accesibile,spun pentru ca decat nimic mai ceva cat de mic ca beneficiu,ai daca faci ceva,decat daca nu faci.Cand ajungi la o masa critica de solicitanti-vezi cerere si oferta-atunci ridici stacheta.Asa am invatat eu la niste cursuri UNESCO in 1976 in probleme de management si marketing.Cursuri in limba romana.Stau destul de rau cu engleza.Doar nevoia...


    Fiecare dintre noi nu stim cat stie fiecare si "comportarea" este sensitiva.Deaceea eu am o vorba.Toti suntem destepti,inteligenti,frumosi,dar fiecare are pachetul sau de informatii si nu este cu nimic nici mai rau nici mai bun ca mine.Fiecare este fiecare si noi suntem TOTI care dorim si vrem sa ne transmitem pareri si impresii intr'o problema sau alta.


    Cu tot respectul,


    naucul