Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Aflare Motiv Blocare Site

Optiuni

Buna ziua,


Va scriu din cauza faptului ca lucrez ca si web developer iar unul dintre proiectele pe care urmeaza sa lucrez, deja dezvoltat de o alta echipa, este un website momentan blocat de catre Bit Defender Free Edition. Nu am solicitat marcarea site-ului ca false negative si nici contactat suportul din cauza ca nu vreau sa fie deblocat site-ul direct, sunt mai interesat de motivul pentru care este blocat site-ul, pentru a putea preveni aceste probleme in viitor. Am incercat sa caut pe Google si chiar si in cadrul acestui forum dar nu am gasit nicaieri o descriere a motivelor pentru care un website este blocat.


Tin sa subliniez ca nu doresc deblocarea, din aceasta cauza nici nu am dat URL-ul, mai important este sa aflu cum pot face ca site-ul sa fie deblocat si pentru alti vizitatori si sa evit acest lucru pe viitor decat sa imi mearga mie acum.


In concluzie tot ce as vrea ar fi, daca puteti, sa imi indicati cum as putea afla ceva mai multe detalii cand se intampla asa ceva. Un link spre o pagina pe care poate eu nu am gasit-o ar fi suficient, daca exista. Din cate vad in logurile din aplicatie pot sa vad doar lucruri legate de PC-ul meu, iar in contul de pe my.bitdefender.com nu am vazut sa existe asemenea detalii.


Am incercat si alte variante, dar va contactez din cauza ca am folosit tool-ul de pe virustotal.com (nu stiu cat de bun este) si imi arata ca doar Bit Defender blocheaza site-ul respectiv (dintr-un total de 63 de solutii testate). Sunt convins ca Bit Defender are un motiv legitim pentru a bloca acel site, dar vrea sa aflu si eu acel motiv.


Va multumesc,


O zi buna