Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Eroare 2203

Optiuni

Am si eu aceeasi problema cu bitdefender_totalsecurity_2008_32b.exe (nu merge dezinstalat) am incercat si programul dvs de dezinstalare. Totul pare OK. Dar cand incerc sa instalez produsul pentru care am licenta BDClientProf80(client profesional plus) imi da cod eroare 2203

post-14680-1215432345_thumb.jpg

post-14680-1215432357_thumb.jpg

Comentarii

  • alexcrist
    Optiuni

    Ai incercat si Utilitarul de dezinstalare BitDefender? Daca da, ce eroare iti da?


    Acea eroare, 2203, pare a fi o eroare legata de Installer, nu de BitDefender in sine, iar singura referinta pe care am gasit-o este: http://support.microsoft.com/default.aspx?...B;EN-US;q296056


    Cris.

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni
    Am si eu aceeasi problema cu bitdefender_totalsecurity_2008_32b.exe (nu merge dezinstalat) am incercat si programul dvs de dezinstalare. Totul pare OK. Dar cand incerc sa instalez produsul pentru care am licenta BDClientProf80(client profesional plus) imi da cod eroare 2203


    Rutina uzuala de dezinstalare si care a dat cele mai bune rezultate pentru mine a fost :uninstall normal din add/remove panel dp care restart si executia uninstalerului generic BD.De obicei am observat ca reinstalarea Windows Instaler 3.1 v2(site ul Microsoft)inainte de un reinstall BD faca ca antivirusul sa se "prinda" mai bine in sistem.


    Se pot cauta si inlatura manual, in registri urmele care eventual au fost uitate sau se pot utiliza tooluri registry cleaner ,sunt destule free si trial, care pot repara eventualele erori.

  • mai baieti dar voi v-ati utat nitel pe poze? acolo scrie clar ca pachetul poate contine o eroare. Numai ca acest pachet a fost folosit si la instalari anterioare si nu a avut nimic. Cat despre curatare de registry fiti linistiti ca s-a efectuat deja.Va rog cititi bine inainte de a da raspunsuri ca doar sunteti forum oficial al unei firme "TARi" de soft

  • alexcrist
    alexcrist
    editat iulie 2008
    Optiuni

    1) Nu mi-ai raspuns la intrebare: ai spus ca ai folosit Utilitarul de dezinstalare. Ce eroare iti da?


    2) Ti-am spus, problema cred ca vine de la MS Installer, deci reinstalarea Microsoft Installer 3.1v2, cum zicea si Sm3K3R, poate rezolva problema.


    3) Acesta este un forum oficial, insa este doar un forum al userilor, nu forum oficial de suport tehnic, iar marea majoritate a moderatorilor (cucateva exceptii) sunt voluntari.


    Cris.

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni

    Downlodeaza ATF Cleaner de aici : http://www.softpedia.com/get/Security/Secu...F-Cleaner.shtml


    Curata temporarele, reinstaleaza Windows Instaler ( http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en ) si incearca iar.

  • 1) Nu mi-ai raspuns la intrebare: ai spus ca ai folosit Utilitarul de dezinstalare. Ce eroare iti da?


    2) Ti-am spus, problema cred ca vine de la MS Installer, deci reinstalarea Microsoft Installer 3.1v2, cum zicea si Sm3K3R, poate rezolva problema.


    3) Acesta este un forum oficial, insa este doar un forum al userilor, nu forum oficial de suport tehnic, iar marea majoritate a moderatorilor (cucateva exceptii) sunt voluntari.


    Cris.


    hmm nu ne prea intelegem si mi se pare ca ai ton cam hmmmmmmmm.Deci, daca citeai cu atentie ce am scris initial am incercat si cu prog dvs(adiq ala de pe situl bitdefender) dar nu functioneaza.... si te uitai ca erau niste poze atasate.........


    Anyway am reusit, dar as putea spune ca NU M-AI AJUTAT CU NIMIK, de fapt, NICI NU AI CITIT CU ATENTIE CEEA CE S-A SCRIS si SE PARE CA AI O PROBLEMA DE ATITUDINE VIS-A VIS DE CLIENTI nu tocmai netezi la creier cum ii crezi mataluta.


    Sa vorbim frumos...................

  • alexcrist
    Optiuni

    "Nu functioneaza" nu este tocmai un raspuns. Ce anume face, de "nu functioneaza", asta ma interesa in mod special.


    Iar screenshot-urile puse de tine nu sunt catusi de putin ale utilitarului de dezinstalare, ci al Uninstaller-ului standard, din Control Panel.