Cum Scap De Un Backdoor

De vreo 2 zile de cand tot scanez cu Bitdefender imi spune la sfarsita cum ca am un Backdoor si un Trojan si imi mai zice : Nici o actiune nu a fost posibila.De ce?....locatia nu mi-o arata ca sa vad unde este trojanul si dealtfel nu imi arata ca sunt fisiere arhivate sau nimic altceva.Ce pot face....? Sugestii?

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat iulie 2008

    Pune aici log-ul de la scan-ul cu Bitdefender ;)

  • De vreo 2 zile de cand tot scanez cu Bitdefender imi spune la sfarsita cum ca am un Backdoor si un Trojan si imi mai zice : Nici o actiune nu a fost posibila.De ce?....locatia nu mi-o arata ca sa vad unde este trojanul si dealtfel nu imi arata ca sunt fisiere arhivate sau nimic altceva.Ce pot face....? Sugestii?


    ******************************


    Scuze,


    programul antivirus are incluse toate caile de urmat.Nu aveti incredere?Cei mai competenti sunt cei de la suport care cred ca nu va vor dezamagi fiind si cei mai interesati in rezolvarea problemelor care apar.


    Cu respect,


    naucul

  • Salut Adrian,


    Banuiesc ca detectia ti-a aparut dupa o scanare manuala. Daca e asa, lista cu fisierele infectate o poti vedea daca dai clic pe numele virusului, in fereastra de scanare. De asemenea, daca adresa fisierului apare trunchiata, adresa completa o poti vedea intr-un pop-up ce apare cand tii cursorul deasupra numelui fisierului.


    O alta cale de a vedea ce fisiere au fost detectate este ca, la pasul 3, sa apesi "View log", si sa vezi exact ce si cum.


    Dupa cum ti-a sugerat crysty, cel mai bine este sa atasezi aici logul de scanare, si vom vedea cu ce te putem ajuta mai departe.


    Cris.