Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Retea Wireless

Optiuni

Am o retea Wireless intre 2 calculatoare server si laptop partajate la internet , pe server am instalat BitDefender Internet Security 2008, problema este la conexiunea intre cele 2- internetul nu merge pe laptop dupa instalarea BitDefender Internet Security 2008 pe sever , in setari - firewall - zone - ip este dat pe trusted


va rog sa imi dati o idee cum rezolv problema


multumesc anticipat


Cred ca BitDefender u` este brea bun pt mine , .....daca nu rezolv problema voi renunta la el... :)

Comentarii

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Pai nu pune doar ip-ul pe Trusted, ci tot Network ;)

  • Pai nu pune doar ip-ul pe Trusted, ci tot Network ;)


    Am pus pe trusted si ip si tot network u... si tot nici un semn!


    Mai exista alta solutie? multumesc anticipat

  • observatii


    1.Am dat Browse local network am selecat reteaua ex: 192.168.0.1 imi apare in lista 192.168.0.0 daca modific cu edit si in loc de 0 pun 1 apare mes. Failed to allocate memory for the new rule


    2. Cand selectez ip ex: 192.168.0.3 si dau edit selectez pe network 192.168.0.3 /255.255 .... imi apare mesajul Failed to allocate memory for the new rule

  • Daca nu o sa rezolv problema o sa fiu dezamagit de Bda :(

  • alexcrist
    Optiuni

    La Firewall -> Advanced activeaza optiunea Enable Internet Connection Sharing si vezi daca merge asa. :)


    Cris.

  • La Firewall -> Advanced activeaza optiunea Enable Internet Connection Sharing si vezi daca merge asa. :)


    Cris.


    Este activata!!