Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Trojan.generic 360340

Salutare tuturor! Mi-am scanat azi pc-ul si am gasit ca sunt infectat si Bd nu poate sa-l stearga!! Ce sa fac?? Aveti aici log.ul :

/applications/core/interface/file/attachment.php?id=2512" data-fileid="2512" rel="">1216477457.log

Comentarii

  • Goleste-ti Recycle Bin-ul.

  • Goleste-ti Recycle Bin-ul.


    Ceea ce este interesant este ca zilnic golesc cosul de gunoi si am aceeasi problema la fiecare scanare!!! Ce sa-i mai fac???

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    editat iulie 2008
    Ceea ce este interesant este ca zilnic golesc cosul de gunoi si am aceeasi problema la fiecare scanare!!! Ce sa-i mai fac???


    Dezactiveaza recycle binul,click dreapta pe recicle binul de pe desktop,"Use one setting.." bifeaza de asemenea "Do not move ...".Dupa aceasta operatiune in "Folder Options"(MyComputer/Tools) la "View" debifeaza tot ce e cu "hide ..." in felul acesta pe fiecare partitie o sa devina vizibile folderele "Recycler".Sterge pe fiecare partitie aceste foldere si inchide de asemenea "System restore" pe toate partitiile.Suplimentar poti goli si folderele temporare manual sau cu diverse tooluri gratuite.La restart ar trebui sa nu mai fie.


    Daca tot mai apare inseamna ca-si tine o copie si in folderul "System Volume Information".Aceste foldere pot fi de asemenea sterse dupa ce din acelasi "Folder Options" debifezi "Simple File Sharing".Acum ai posibilitatea sa "ownezi" aceste foldere, cu click dreapta pe fiecare partitie si din "Security" iti faci permisiunile necesare stergerii.


    Toate aceste operatiuni ,mai ales stergerea "System Volume Information" este recomandat sa fie facute in safe mode.Atentie System Restore nu poate fi dezactivat din safe mode.