Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[Feature Request] BitDefender 2017 & Total Commander

Optiuni
Math_Matei
editat octombrie 2016 în Produse bitdefender 2017


BitDefender nu este prezent in meniul contextual al Total Commander-ului


Problema a fost semnalata pe forumul in /index.php?/topic/72584-bitdefender-absent-des-menus-contextuels-dans-total-commander-et-free-commander-fad/#comment-261224" rel="">limba franceza și eu o pot confirma, pe o versiunea licențiată de Total Commander


Snap4.png


Snap5.png

Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

Comentarii


  • Orice încercare de a găsi vreo soluție pe Google, s-a năruit.


    Asa ca i-am scris dezvoltatorului Christian G. sa aibă în vedere, la lansarea versiunii finale de TC 9.08, și acest aspect.


    Ma gândesc sa fie vreo limitare a versiunii beta 16 de TC ??


    Sincer nu cred, cu Bit TS 2016, aceasta integrare mergea în versiunile beta


     

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM


  • Confirm si eu acest aspect.Integrarea in Meniul Contextual nu este facuta ,spun asta pt. ca si in versiunile anterioare de TC (8.52a) ,Bitdefender 2017 nu este integrat.


    Deoarece versiunea 2017 este de abia lansata sper ca in curand sa regasim optiunea utila pt. noi ,de scanare a fisierelor dorite de catre Bitdefender.

  • Math_Matei
    editat octombrie 2016
    Optiuni


    Niroz, problema a fost raportata dezvoltatorilor de Yann2, tehnician BitDefender ( secțiunea în lb. franceza )


    Ma bucur sa constat ca suntem la numai 51 km unul de altul, tu si eu!


    :mellow:

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Sorin G.
    Optiuni


    Salutare,


     


    Bitdefender nu se integreaza cu aplicatii 3rd party. Scanarea contextuala este disponibila doar pentru Windows Explorer.


    Un feature request a fost trimis catre colegii de la devel.

  • Math_Matei
    editat octombrie 2016
    Optiuni


    Sorin, mulțumim mult pentru răspuns, însă BitDefender TS 2016 se integra in Total Commander


    Il foloseam foarte des pentru a șterge definitiv  unele fișiere


     


    Integrarea era prezenta și la BitDefender 2014.


    Vezi /index.php?/topic/47337-escalated-to-testing-team-bd-integration-to-total-commander-x86-fails/" rel="">AICI


     


     

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Sorin G.
    Optiuni


    Salutare,


     


    Cele mai noi versiuni de Bitdefender, 2016 si 2017 nu au support pentru Total Commander.


    Oficial Bitdefender se integreaza doar cu Microsoft Windows Explorer.


    Avem inregistrat un feature request pentru a aduce support pentru aceasta applicatie.


  • Multumesc mult Sorin!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM


  • Sorin, vreun răspuns de la echipa de dezvoltare legat de reapariția in meniul contextual al Total Commander-ului a iconiței BitDefender?


    Ieri am primit un update le Total Commander 9.0 RC1 si nicio minune nu s-a întâmplat :(

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Sorin G.
    Optiuni


    Salutare,


     


    Nu, cand si daca va fi implementat acest feature se va observa ca build-ul produsului s-a schimbat.


    Va fi anuntat in changelog daca acesta va fi implementat.