Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Vbs.autorun.e

Optiuni
soryn
editat august 2008 în Discu355ii malware

Astai un worm care imi macina tot ce conectez prin USB. Il vede BDefenderul ( File c:\windows\system32\autorun.inf


infected with Worm.VBS.Autorun.E), il pune in carantina si cand bag un styk, o cam video, un aparat foto, incepe sa lucreze BD-ul sa-l blocheze ! ( imi da alert de trei ori pe secunda) si-mi ocupa juma de procesor. Ce sa fac ?


Logu de la Hijac


/applications/core/interface/file/attachment.php?id=2718" data-fileid="2718" rel="">hijackthis4.txt

Comentarii

  • soryn
    Optiuni

    Ajutati-ma, va rog. E tare pacatos virusul asta!! Blocheaza BD-ul si-mi infecteaza toate deviceurile pe care la conectez pe usb.


    Am sters tot din camera video si am reformatat hdd-ul ( de la camera).SPAR CA N_A infectat si sistemul camerei video !!


    un nou hijac, in timp ce, fara nici o comanda, calcu rula in draci: /applications/core/interface/file/attachment.php?id=2722" data-fileid="2722" rel="">hijackthis_5.txt

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Descarci: http://subs.geekstogo.com/ComboFix.exe


    Apoi, creeaza un fisier nou de tip .txt cu Notepad si scrie in el ce e mai jos in citat:


    File::


    c:\windows\system32\autorun.inf


    Denumeste fisierul CFScript.txt apoi trage-l peste ComboFix.exe asa cum e aratat in poza de mai jos.


    CFScript.gif


    Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (yahoo messenger, firefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa curatirea. Apasa 1 si da-i Enter. Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul.


    La sfarsit va afisa rezultatele scanarii. Salveaza acel fisier si posteaza continutul aici.

  • soryn
    editat august 2008
    Optiuni

    Ok facut conf instructiuni, mai jos e logu


    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=2723" data-fileid="2723" rel="">log1.txt Bitdefenderul nu l-am oprit ( inainteb de scan), trebuia?


    AM SCAPAT !! ( verificat cu un memoristyk) Multumesc !

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    Optiuni

    Nu stiu sigur daca ai scapat !


    Ruleaza si un scan complet cu MalwareBytes' AntiMalware ;)

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni

    Ruleaza un scan cu Spybot Search & Distroy.Prin ianuarie cred, acest programas, m-a scapat de un virus autorun pe care BD nu-l vazuse.